Blog Panoramy Firm

Eksfoliacja skóry twarzy kwasami

Materiał partnera
2019-08-25
eksfoliacja

W świecie medycyny estetycznej oraz kosmetologii, obok zabiegów mezoterapii igłowej, mikrodermabrazji, czy peelingu kawitacyjnego, pojawiła się nowa terapia skóry. Mowa o bezinwazyjnej oraz szybkiej kuracji dla cery problematycznej, którą stanowi eksfoliacja kwasami. Jej dużą zaletą jest uniwersalizm zastosowania, szybkie efekty, taniość, a także brak dużej ilości przeciwskazań do wykonywania.

Czym jest eksfoliacja?

Za eksfoliację kwasami uznaje się nowoczesny zabieg dedykowany dla skóry twarzy, który pozwala dogłębnie usunąć z powierzchni martwy naskórek, jednocześnie zapewniając cerze regenerację. Rodzaj wykorzystanego specyfiku, dobierany jest do stanu zdrowia skóry, do jej struktury oraz kolorytu, a także do planowanych rezultatów. Obecnie wybieranymi kwasami, są: kwas glikolowy, kwas mlekowy, kwas migdałowy, kwas salicylowy, a także kwas azelainowy. Cena zabiegu to zaś mniej niż 150 złotych, co przyciąga rzeszę zainteresowanych klientek i klientów, często decydujących się na stałe, regularne zabiegi pielęgnacji oraz oczyszczania twarzy.

Zalety eksfoliacji

Eksfoliacja przede wszystkim idealnie dostosowywana jest do potrzeb naszej skóry, dlatego ryzyko alergii, podrażnień, zaczerwienień, czy innych skutków ubocznych, jest likwidowane niemalże do zera. Metoda ta jest porównywana do m.in. peelingu kawitacyjnego, ale to właśnie niższe ryzyko nieprzyjemnych efektów zaraz po zabiegu, powoduje to, że eksfoliacja jest bardziej rekomendowana. Jeśli chodzi zaś o pozytywne aspekty stosowania eksfoliacji, należy przede wszystkim wspomnieć o niesamowicie odżywionej oraz wygładzonej cerze, z której eliminowane są zaskórniaki oraz przebarwienia. Również zmiany trądzikowe są minimalizowane, a skóra staje się wyraźnie bardziej elastyczna, rozświetlona, zdrowsza i młodsza. Eksfoliacja pozwala bowiem na naturalne usuwanie zmarszczek, poprzez wszczynanie procesów regeneracyjnych. Zabieg pozwala na zwiększenie produkcji kolagenu, elastyny, a także kwasu hialuronowego, przy ograniczeniu łojotoku!

Gdzie udać się na eksfoliację?

Na eksfoliację można udać się między innymi do BEAUTY SALONU IMAGE, gdzie oferowane są różnorodne zabiegi kosmetologiczne i kosmetyczne. Dotyczą one nie tylko skóry twarzy, ale także ciała, dłoni oraz stóp. Małgorzata Dudkiewicz i jej profesjonalny zespół, słynie z przeprowadzania nie tylko samych zabiegów, ale także szkoleń, między innymi stylizacji paznokci, w najpopularniejszych i najtrwalszych obecnie metodach. Z pełną ofertą tegoż salony kosmetycznego ze Świnoujścia, warto zapoznać się na jego dedykowanej stronie internetowej.