Osocze bogatopłytkowe to metoda regeneracji skóry, która zdobywa coraz większą popularność na całym świecie, również w Polsce. Wykorzystuje się je nie tylko w medycynie estetycznej, ale także w leczeniu różnych schorzeń i urazów. Działanie osocza bogatopłytkowego opiera się na wykorzystaniu naturalnych właściwości płytek krwi. Zabiegi z jego wykorzystaniem można wykonać w Emesthetic Clinic.

Jak osocze bogatopłytkowe działa na skórę?

Aby zrozumieć, jak osocze bogatopłytkowe wpływa na skórę, warto przyjrzeć się procesowi otrzymywania tego preparatu. Osocze bogatopłytkowe uzyskuje się z krwi pacjenta. W wyniku tego procesu oddziela się płytki krwi oraz czynniki wzrostu od innych komponentów krwi, uzyskując stężony koncentrat o właściwościach terapeutycznych. Zawarte w osoczu czynniki wzrostu oraz białka sygnałowe przyczyniają się do aktywacji fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

W efekcie skóra staje się bardziej elastyczna, nawilżona i jędrna, co przekłada się na wygładzenie zmarszczek oraz poprawę jej ogólnego wyglądu. Osocze bogatopłytkowe ma także działanie przeciwzapalne oraz przyspiesza gojenie się ran. Płytki krwi mają zdolność do wydzielania substancji o właściwościach antybakteryjnych, dzięki czemu preparat PRP może być stosowany w leczeniu trudno gojących się ran czy zmian trądzikowych.

Kiedy stosuje się osocze bogatopłytkowe na skórę?

Osocze bogatopłytkowe jest stosowane zarówno w celach profilaktycznych, jak i leczniczych. W medycynie estetycznej PRP jest powszechnie używane do poprawy kondycji skóry oraz zapobiegania procesom starzenia się. Zabiegi z jego wykorzystaniem można wykonać w Emesthetic Clinic. Może być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z innymi terapiami, takimi jak mezoterapia, mikrodermabrazja czy laseroterapia.

Osocze bogatopłytkowe jest szczególnie polecane osobom dojrzałym ze skórą starzejącą się, posiadającym utrwalone zmarszczki oraz bruzdy. Preparat może być także stosowany u osób zmagających się z problemami takimi jak trądzik, blizny potrądzikowe, rozstępy czy przebarwienia. Ponadto, terapia osoczem bogatopłytkowym może być z powodzeniem wykorzystywana w przypadku osób borykających się z wypadaniem włosów, jako metoda stymulacji wzrostu nowych włosów oraz poprawy ich gęstości.