Rozwód może przysporzyć wiele stresu. Z całą pewnością jest też bolesnym doświadczeniem. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna przeżywają w tym czasie wiele trudnych emocji. Rozstanie wiąże się również z przeorganizowaniem całego swojego dotychczasowego życia. Może być również odbierany jako porażka. Dlatego też warto skorzystać z pomocy psychologa. W tym celu możesz udać się do Gabinetu Psychologicznego Janusza Strycharza.

Kiedy warto udać się do psychologa?

Przed podjęciem decyzji o rozwodzie, człowiek odczuwa dyskomfort psychiczny. Nie jest to też przyjemny okres. Dobrym pomysłem jest udanie się do gabinetu psychologicznego. Specjalista przeanalizuje całą sytuację razem z Tobą oraz pomoże Ci zmierzyć się z trudnymi emocjami. Być może taka wizyta rozwikła Twoje narastające żale lub złości. Spowoduje również, że decyzja o rozwodzie zostanie odroczona. Później możesz np. zacząć pracować z udziałem psychologa nad jakością Twojego związku. Z jego usług możesz skorzystać również, gdy np. chcesz uzyskać przygotowanie do procesu sądowego. Specjalista zapewnia także negocjacje w kwestiach udziału małżonków w sprawowaniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych po rozstaniu. Dzięki niemu, masz możliwość uczestniczenia w psychokorekcyjnych zajęciach grupowych dla osób, które zmagają się z emocjonalnymi skutkami rozwodu. Tych korzyści jest wiele więcej. Warto skorzystać z pomocy psychologa, ponieważ spojrzy on na Twój związek z zupełnie innej perspektywy.

Jak zminimalizować bolesne skutki rozwodu?

Rozwód to traumatyczne przeżycie, jednak jego emocjonalne skutki można zminimalizować.

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalisty, który pomoże Ci wypracować skuteczne taktyki procesowe, które uwzględniają prawne i psychologiczne aspekty sytuacji.

mówi specjalista z Gabinetu Psychologicznego Janusza Strycharza. Rola psychologa w rozwodzie jest więc nieoceniona. Ma on bogate doświadczenie sądowe. Przez co łatwiej będziesz mógł poradzić sobie z długotrwałymi, bezdusznymi procedurami.