Salony urody proponują szeroką gamę usług mających na celu poprawę wyglądu cery dekoltu, a nawet skórę na całym ciele. Zakres działań kosmetyczki w Salonie kosmetycznym An-Tre jest bardzo obszerny. Wśród zabiegów upiększających znajdują się także te wykonywane laserowo. Na czym polega zabieg laserowy i jakie są najbardziej popularne techniki stosowane obecnie w kosmetyce? Jak wybrać właściwy zabieg kosmetyczny?

Rodzaje zabiegów laserowych

Zależnie od potrzeb warto przyjrzeć się zakresowi działań salonów urody. Każdy z nich proponuje podobne usługi, ale sam serwis może różnić się jakością oraz posiadaną aparaturą i kosmetykami używanymi do zabiegów pielęgnacyjnych. Najnowsza technologia kosmetyczna daje możliwości wpływania na wygląd skóry poprzez urządzenia laserowe. Jakie czynności upiększające można wykonać dzięki metodom laserowym?

Jednym z bardzo popularnych od kilku lat zabiegów jest fotoepilacja, dzięki której można usunąć trwale owłosienie z poszczególnych części ciała. Ta nowoczesna technologia prowadzona w salonach kosmetycznych sprawia, że raz usunięte owłosienie znika. Generowane przez urządzenie wiązki światła wpływają na cebulkę włosa, niszcząc ją, dzięki czemu włos nie wyrasta ponownie. Dzięki jednemu zabiegowi można pozbyć się około 40% włosów z danego obszaru. Od skuteczności działania zależy nie tylko poprawne wykonanie procedury, ale także to, w jakiej fazie są rosnące na danej części ciała włosy.

Kolejną rozpowszechnioną metodą bazująca na urządzeniu laserowym jest fotoodmładzanie skóry. Jest to remedium na starzenie się komórek skóry. Powierzchnia twarzy z wiekiem zaczyna być coraz mniej elastyczna i pojawiają się takie efekty fotostarzenia, jak popękane naczynka krwionośne, zmarszczki czy też przebarwienia. Duże znaczenie dla kondycji skóry ma oddziaływanie promieni UV, dlatego tak ważne jest stosowanie kremów ochronnych. Kiedy proste metody, takie jak masaże i kremy nie przynoszą widocznych efektów, warto przemyśleć sprawdzenie zabiegu fotoodmładzania.

W trakcie zabiegu skóra poprzez specjalnie wygenerowane światło jest ogrzewana i pobudzana do odnowienia włókien kolagenowych, które są odpowiedzialne za regenerację oraz stałą odnowę komórek skórnych, które w ciągu dnia są narażone na wiele zanieczyszczeń i niekorzystnych warunków zewnętrznych. Dzięki działaniu światła o niskiej gęstości energii skóra jest odnowiona, zwężają się pory, dzięki czemu powraca młodzieńczy blask i jędrność. Zabiegi laserowe, pielęgnację twarzy oraz inne propozycje upiększające proponuje Salon Kosmetyczny An-Tre znajdujące się w Aleksandrowie Kujawskim.

Zamykanie naczynek i fala radiowa

Wcześniejsze zapoznanie się z podstawowymi procesami zachodzącymi w trakcie zabiegów kosmetycznych pozwala lepiej zrozumieć trwałość i skuteczność ich działania. Jednym z często stosowanych zabiegów w salonach kosmetycznych jest metoda pozwalająca na zamykanie naczynek krwionośnych skóry. Zmiana, jaka zachodzi w trakcie tego procesu, zmienia wygląd skóry. Dzieje się tak poprzez oddziaływanie termiczne lasera, które powoduje podwyższenie temperatury krwi a przez to zwężenie naczynek. Zanim przeprowadzi się ten zabieg, kosmetyczka dokonuje wstępnej analizy przebarwień, na tej podstawie wybiera się siłę promienia laserowego.

Znaczny wpływ na wygląd skóry osiąga się także dzięki zabiegowi fal radiowych. Poprzez działanie urządzenia laserowego, włókna kolagenowe są podgrzane do temperatury sięgającej od 45 do 60 stopni. Wpływa to na przebudowanie struktury kolagenu i polepszenie wyglądu cery.

Do każdego z podanych tu zabiegów należy odpowiednio się przygotować. Warto przed działaniem kosmetyczki poradzić się także lekarza, aby mieć pewność, że działania pozytywnie wpłyną na wygląd i zdrowie cery lub miejsc poddawanych zabiegowi. Wstępny wywiad prowadzony przez kosmetyczkę pozwoli ustalić niezbędne detale przeprowadzenia zabiegów.

Profesjonalne usługi kosmetyczne

Salon Kosmetyczny An-Tre oferuje szeroką gamę usług kosmetycznych. Wśród nich znajdują się kuracje kolagenowe, manicure, pedicure oraz hennę pudrową, peeling wodno-tlenowy. W ofercie salonu dostępne są również zabiegi, takie jak kriolipoliza, lipolaser, radiofrekwencja na ciało, liposukcja ultradźwiękowa czy elektrostymulacja. Dla klientów zainteresowanych pielęgnacją twarzy proponowany jest masaż Kobido. Salon An-Tre specjalizuje się także w laserowym usuwaniu owłosienia, peelingu węglowym oraz fotoodmładzaniu.