Zwykle, gdy dowiadujemy się, że jesteśmy w ciąży, przede wszystkim szukamy dobrego ginekologa, który tę ciążę poprowadzi. Tymczasem przy prawidłowo rozwijającej ciąży rola lekarza jest stosunkowo niewielka: zleca badania i gratuluje postępów. Natomiast położna Jolanta Janus potrafi nauczyć przyszłe mamy wielu niezbędnych rzeczy. Dowiedz się więcej!

Opieka położnej nie tylko w czasie porodu

Przede wszystkim młode mamy powinny wiedzieć, że opieka położnej należy się nie tylko w czasie samego porodu, ale podczas całej ciąży, a także w czasie połogu, czyli przez około sześć tygodni po porodzie. Jakie czynności wykonuje zatem położna Jolanta Janus dla swoich klientek? Przede wszystkim prowadzi szkolenia, na których uczy, jakie są pierwsze oznaki porodu. Tłumaczy też różnice pomiędzy porodem drogami natury a cesarskim cięciem. To drugie czasem jest niezbędne, ale można też przeprowadzić “cesarkę” na życzenie. Warto poznać jej wady i zalety. Położna tłumaczy też jakie pozycje podczas rodzenia naturalnego są najlepsze dla mamy i dziecka.

Jakie są obowiązki położnej w związku z ciążą i porodem?

Położna Jolanta Janus świadczy usługi na terenie Krakowa i w jego okolicach. Działa już od 2011 roku i przez ten czas zdobyła nie tylko rzeszę szczęśliwych i wdzięcznych klientek, ale też bardzo duże doświadczenie. Zajmuje się przygotowaniem do porodu, jest obecna w jego trakcie, a także przeprowadza wizyty patronażowe po porodzie u położnic i noworodków. Rola dobrej położnej w tym tak ważnym dla wszystkich kobiet okresie nie nie do przecenienia. To właśnie ona, a nie lekarz, może najbardziej pomóc w trakcie porodu fizjologicznego, którego każda z nas pragnie. Wie też kiedy wezwać lekarza, jeśli pojawią się jakieś problemy.