Poród jest bardzo wyjątkowym przeżyciem dla każdej kobiety. Chociaż napisano mnóstwo książek na temat ciąży i narodzin, a Internet jest pełen informacji na ten temat, tak naprawdę, dopóki tego nie doświadczymy, nie będziemy w pełni wiedzieć, jakie to przeżycie. Do porodu warto dobrze się przygotować. Jest takie miejsce w Krakowie stworzone specjalnie z myślą o kobietach, gdzie możemy tego dokonać. To gabinet rehabilitacji uroginekologicznej Rehmo.

Trening mięśni dna miednicy

Mięśnie dna miednicy spełniają wiele ważnych funkcji. Np. podtrzymują od spodu narządy miednicy mniejszej, należą także do stabilizatorów kręgosłupa, czy właśnie pomagają w przebiegu porodu. Dlatego należy je regularnie ćwiczyć. W gabinecie Rehmo jednym z etapów przygotowania do porodu jest aktywacja mięśni dna miednicy oraz nauka ich rozluźniania, a także:

  • terapia rozejścia mięśnia prostego brzucha,

  • masaż krocza,

  • terapia blizny po cesarskim cięciu, nacięciu krocza,

  • pomoc w nietrzymaniu moczu i opadaniu narządów miednicy mniejszej.

W gabinecie fizjoterapii Rehmo kobiety mogą liczyć także na profesjonalną pomoc w powrocie do dawnej formy sprzed ciąży.

Właściwe oddychanie

Mówi się, że właściwe oddychanie podczas porodu znacznie zwiększa jego komfort. Dlatego w gabinecie rehabilitacji uroginekologicznej Rehmo kobiety uczą się także prawidłowego wdychania i wydychania powietrza. Duży nacisk kładziemy na naukę prawidłowo wykonanego oddechu boczno-żebrowego który będzie bardzo pomocny podczas porodu.

Pozostała oferta gabinetu fizjoterapii Rehmo

Do gabinetu mogą zgłaszać się kobiety z różnymi problemami, takimi jak np. nietrzymanie moczu czy kału, obniżenie narządów miednicy mniejszej, zespoły bólowe miednicy, bolesne współżycie czy bolesne miesiączkowanie. Wiele kobiet jest przekonanych o tym, że dolegliwości miesiączkowe można złagodzić tylko za pomocą tabletek. Jest to błędnie myślenie, ponieważ właściwie dobrane techniki manualne i ćwiczenia, także pomagają zminimalizować bóle menstruacyjne. Trzeba tylko chcieć sobie pomóc i poszukać mniej inwazyjnych metod leczenia bólu niż łykanie przecież nieobojętnych dla naszego organizmu tabletek.