Jak skutecznie poradzić sobie z kamieniem nazębnym?

Materiał partnera
2019-09-22
zdrowy uśmiech

Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie wielu ludzi. Badania naukowe wyraźnie pokazują, iż osoby, które często się uśmiechają, są znacznie lepiej postrzegane przez społeczeństwo, ponieważ budzą znacznie większe zaufanie. Niemniej jednak nasze zęby de facto w sposób stały narażone są na różnego rodzaju czynniki, które pośrednio lub bezpośrednio mogą wpływać na degradację ich struktury, a co za tym idzie, tworzyć niezbyt atrakcyjny efekt estetyczny. Szczególny problem stanowi kamień nazębny. Jak skutecznie się go pozbyć?

Czym jest kamień nazębny?

Aby poradzić sobie z kamieniem nazębnym, w pierwszej kolejności trzeba sobie uświadomić, z czym tak naprawdę ma się do czynienia. Kamień nazębny w głównej mierze składa się z substancji zawartych w ślinie oraz z bakterii próchnicotwórczych i produktów przemiany ich materii. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o złuszczonych komórkach nabłonka, związkach wapnia oraz związkach fosforu. Cechę szczególną kamienia nazębnego stanowi fakt, iż jest on znacznie twardszy niż płytka nazębna.

W zależności od rodzaju przyjmowanych do jamy ustnej substancji kolor kamienia nazębnego może przyjmować różne odcienie, które jednakże zawsze są ciemniejsze od naturalnej bieli zębów. Efekt ten pogłębiać może się wtedy, gdy konkretna osoba spożywa codzienne spore ilości kawy lub herbaty. Nie bez znaczenia jest również dym tytoniowy, który przyczynia się do jeszcze większego utwardzenia kamienia. Jak zatem poradzić sobie z tym mało estetycznym problemem?

Jak usunąć kamień nazębny?

Ze względu na strukturę, kamienia nazębnego nie da się usunąć domowymi metodami. Na nic zda się nawet najbardziej regularne szczotkowanie, a nawet nić dentystyczna nie jest w stanie choćby w małym stopniu załagodzić problemu. Aby pozbyć się kamienia w sposób trwały, trzeba udać się do najbardziej renomowanych gabinetów stomatologicznych, do których zdecydowanie zalicza się Praktyka Dentystyczno-Implantologiczna, prowadzona przez Ewę Osękowską. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego z pacjentów oraz ogromnemu doświadczeniu gabinet postrzegany jest obecnie jako jeden z najlepszych w całym regionie. Wszyscy zainteresowani mogą tutaj liczyć nie tylko na fachowe doradztwo, ale także bardzo atrakcyjne warunki cenowe.

Najpopularniejszą metodą usuwania kamienia nazębnego jest piaskowanie. Jest to zabieg stosowany od wielu lat, cechujący się doskonałymi rezultatami. W bardziej skomplikowanych przypadkach skorzystać można także z piezoelektrycznych i magnetostrykcyjnych metod ultradźwiękowych. Wszystko po to, aby na co dzień móc olśniewać innych blaskiem swojego uśmiechu.

Opracowanie artykułu: