Protezy, jak każda rzecz lubią ulec zniszczeniu. Jak postępować w takim przypadku? Przede wszystkim nie naprawiać ich na własną rękę! Nie tylko może to pogorszyć ich stan, ale również wpłynąć negatywnie na Twoje zdrowie. Usługę rekonstrukcji uzębienia znajdziesz w wielu placówkach stomatologicznych, za niewielką cenę. Jak wygląda proces odbudowy protezy zębowej?

Punkt naprawy protetycznej

Nawet najmocniejsza proteza nie jest niezniszczalna. Każdy materiał, również ten najtrwalszy ulega korozji i traci swoje właściwości, szczególnie jeśli do pielęgnacji uzębienia nie przykładamy zbyt dużej wagi. Zdarza się jednak, że ta upada nam na podłogę i się rozpada. W takiej sytuacji warto udać się do profesjonalnego gabinetu, np. Pracowni Techniki Dentystycznej, który posiada punkt naprawy protetycznej i oddać ją w ręce specjalistów.

Naprawa protezy

Jak wygląda proces rekonstrukcji? To zależy od rodzaju uszkodzenia. Protetyk może ją skleić i uzupełnić zniszczone elementy. W przypadku napraw tego typu ważny jest czas. W końcu pacjent chce jak najszybciej cieszyć się swoim pięknym uśmiechem. Pamiętajmy jednak, aby nie dokonywać takich poprawek na własną rękę. Niepoprawnie sklejona proteza zębowa może prowadzić nawet do zaduszenia lub uszkodzenia narządu żucia, a to z kolei może wpłynąć na nasze samopoczucie, w tym na bóle głowy czy kręgosłupa.

Jak zapobiegać uszkodzeniom?

Nigdy nie jesteśmy w stanie do końca zapobiec uszkodzeniom protez, szczególnie kiedy powstają przez przypadek, ale warto zdecydować się na tak zwane wzmocnienie w postaci specjalnej siatki na górnym uzębieniu lub też umieszczenie metalowego łuku wtopionego w akryl w przypadku dolnego uzupełnienia. Pamiętaj również o codziennej higienie, regularnym czyszczeniu protezy i trosce o swoją jamę ustną. Do protetyka warto się zgłosić również wtedy, kiedy czujesz, że Twoje uzębienie nie jest dopasowane do Ciebie. Ten może łatwo przeprowadzić korektę, która sprawi, że proteza będzie idealnie dostosowana do Twojego uśmiechu.