Jak oczyszczać skórę twarzy?

Materiał partnera
2019-08-07

Oczyszczanie skóry to jeden z najważniejszych etapów pielęgnacji. Żeby uniknąć zaskórników, bolesnych wyprysków i poważnych stanów zapalnych, należy przywiązywać do niego wiele uwagi. Kluczowy jest nie tylko demakijaż, ale także regularne złuszczanie i przywracanie skórze naturalnego pH. W jaki sposób należy o nią dbać, aby zawsze wyglądała zdrowo, świeżo i młodo?

Codzienna rutyna

Największa znaczenie w oczyszczaniu skóry ma codzienna pielęgnacja. Wiele polek ogranicza się wyłącznie do stosowania płynu do demakijażu, który niestety nie usunie wszystkich zanieczyszczeń. Do powstawania zaskórników i wyprysków nie przyczyniają się tylko i wyłącznie resztki makijażu, ale także nadmiar sebum, obumarły naskórek oraz brud i kurz, który zbiera się na twarzy i stanowi doskonałe środowisko do rozwoju bakterii.

 

5 kroków do oczyszczenia skóry:

  1.      Zmycie makijażu przy pomocy wacika nasączonego płynem micelarnym.
  2.      Oczyszczenie przy pomocy naturalnego olejku np. konopnego. Tłuszcz doskonale rozpuszcza nawet wodoodporne kosmetyki.
  3.      Umycie twarzy czystą, letnią wodą. Można zastosować delikatny żel lub piankę do twarzy.
  4.      Peeling – codzienny powinien być niezwykle delikatny. Peelingi o grubej i mocno ścierającej strukturze można stosować maksymalnie dwa razy w tygodniu, na niepodrażnioną skórę.
  5.      Nałożenie kremu nawilżającego, który nie zapycha skory, a jednocześnie doskonale zatrzymuje w niej wilgoć.  

 Profesjonalne zabiegi

Osoby, które mają wyjątkowo trudna i skłonna do zaskórników cerę, powinny mniej więcej co dwa tygodnie korzystać z oczyszczających zabiegów kosmetycznych, które są przeprowadzane przez profesjonalistów, na przykład salon kosmetyczny Fineza, który mieści się w Warszawie. Należy pamiętać, że wypryski nie zawsze są objawem niewłaściwej pielęgnacji. Jeśli mimo regularnego oczyszczania nadal się pojawiają, warto przyjrzeć się bliżej swojej diecie oraz wybrać do endokrynologa.

 

Zabiegi kosmetyczne mogą być stosowane nie tylko na twarz, ale także plecy oraz dekolt. Kosmetyczna dobierze odpowiedni peeling – enzymatyczny, drobnoziarnisty, gruboziarnisty, kawitacyjny lub eksfoliację kwasami. Jest on wybierany indywidualnie do każdego typu skóry. Następnie pory są rozszerzane pod wpływem wysokiej temperatury, a zaskórniki usuwane manualnie. Każdy zabieg kończy się aplikacją kremu o właściwościach zwężających pory, łagodzących podrażnienia i antybakteryjnych. Usuwania manualnego nie wolno przeprowadzać we własnym zakresie poza salonem kosmetycznych, gdyż przy nieodpowiedniej dezynfekcji skóry może prowadzić do powstawania niebezpiecznych stanów zapalnych.

Opracowanie artykułu:

Fineza. Salon piękności

ul. Włodarzewska 72, 02-393 Warszawa Ochota, mazowieckie
e-mail
www
telefon