Zniszczone i zaniedbane paznokcie wymagają odżywienia i nawilżenia. Warto czasem dać odpocząć płytce i zrobić sobie przerwę. W ramach regeneracji dobrze jest pomyśleć o serii zabiegowej dostosowanej do tego rodzaju problemów. W gabinetach kosmetycznych najczęściej wykonuje się w tym celu manicure japoński. Na czym polega i dla kogo jest polecany? Jakie efekty? Dowiedz się wszystkiego o tej metodzie pielęgnacyjnej pochodzącej z Japonii.

Historia manicure japońskiego

Tego rodzaju stylizacja paznokci pochodzi z Japonii. Technikę tą opracowały i włączyły do codziennego pielęgnacyjnego rytuału Japonki jeszcze XVII wieku. 400 lat później metoda pielęgnacyjna bazująca na sprawdzonych składnikach i akcesoriach prawie w niczym się nie zmieniła i jest wciąż popularna. Chociaż w Polsce wchodzi w skład ofert salonów kosmetycznych czy SPA od niedawna, decyduje się na nią coraz więcej osób, które pragną mieć zadbane i zdrowe paznokcie.

Co jest potrzebne do wykonania manicure’u w stylu japońskim?

Poprawnie przeprowadzony w gabinecie kosmetycznym japoński manicure wymaga zastosowania odpowiednich akcesoriów i preparatów. Klasyczny zestaw do manicure japońskiego wymaga przygotowania:

  • Pasty. Właściwości odżywcze zawdzięcza wysokiej zawartości minerałów, witamin (np. A i E), pyłku pszczelego, keratyny i krzemionki z Morza Japońskiego,
  • Pudru. O właściwościach nadających połysk i ochronnych,
  • Polerek. Wykonanych ze skóry jelenia, których używa się do wcierania pasty i pudru oraz dwustronnej do wykończenia.
  • Pilniczka. Do matowienia i skracania paznokci w początkowym etapie.
  • Szpatułki. Do aplikacji preparatów na polerki.

Manicure japoński krok po kroku – wykonanie

Manicure w wydaniu japońskim składa się z kilku etapów. Kosmetolog lub kosmetyczka po przygotowaniu niezbędnych akcesoriów przystępuje do zabiegu kosmetycznego. Rozpoczyna go od zmycia odżywki lub lakieru z paznokci za pomocą zmywacza. Następnie aplikuje specjalny preparat do usuwania skórek. Ewentualnie dłonie można moczyć w miseczce z wodą zmieszaną z mydłem. Kolejnym krokiem jest odsunięcie skórek dzięki patyczka z drzewa np. brzozowego. Jego zamiennikiem może być metalowe kopytko. W zależności od potrzeby, skórki mogą być usunięte cążkami. Następnie kształtuje się płytkę. Długość i kształt paznokci zależy od klienta. Potem kosmetyczka poleruje płytkę paznokci i aplikuje na nią odżywczą pastę metodą wsmarowywania. Sekret dobrze wykonanego manicure japońskiego polega na wcieraniu pasty polerką w odpowiednim kierunku. Chroni to paznokcie przed rozwarstwianiem się. Na koniec sypie się na nie puder. Odpowiada on za pobudzenie składników składających się na pastę. Należy go wetrzeć drugą polerką. W ten sposób paznokcie będą błyszczeć. Aby cieszyć się efektami manicure japońskiego, zabieg powinno się powtarzać co 3 tygodnie w min. 3. seriach.

Jakie są efekty manicure japońskiego?

Tego rodzaju zabieg na paznokcie zalecany jest szczególnie przy ich nadmiernym osłabieniu, łamaniu się lub rozwarstwianiu. Do rezultatów zalicza się wygładzenie oraz odnowa płytki pokrytej bruzdami. Często jest to wynik zbyt częstych stylizacji np. hybryd, żelu czy akrylu lub niewłaściwego ich wykonania. Już jedna sesja w salonie kosmetycznym lub odnowy biologicznej sprawia, że jej wygląd ulega poprawie. Wygląda zdrowo i pobłyskuje na perłowo-różowo. Opinie o manicure japońskim są różne. Z pewnością jest to dobry sposób na zregenerowanie zniszczonej płytki. Umożliwia jej nawilżenie i odżywienie dzięki naturalnym składnikom wnikającym w jej strukturę. Co najważniejsze, efekt gładkich i błyszczących paznokci widać już od pierwszego zabiegu.

Ile kosztuje tego rodzaju zabieg kosmetyczny?

Cena manicure japońskiego zależy od gabinetu i cennika. Zwykle trwająca ok. 40 minut sesja to koszt ok. 50-60 zł. Chociaż można go wykonać samodzielnie, lepiej skorzystać z pomocy specjalisty, dysponującego pełnym zestawem akcesoriów. Wtedy koszt będzie nawet dwa razy mniejszy niż samodzielny zakup kompletu np. w Internecie. Skorzystanie z usług kosmetycznych pozwoli cieszyć się najlepszymi efektami bez zniszczenia płytek paznokci.