Ciepłe kąpiele są bardzo odprężające i relaksujące. Dlatego też warto dodawać do nich produkty, które wzmacniają ten efekt. Najczęściej używane są różne sole do kąpieli, które mają lecznicze i pielęgnacyjne właściwości i spełniają określone funkcje. Sól-Med Hurtownia Farmaceutyczna z Łodzi ma w swojej ofercie bogaty wybór soli kąpielowych oraz innych kosmetyków. Dowiedz się więcej o właściwościach kąpieli solnych!

Rodzaje soli do kąpieli

Ciepłe kąpiele z dodatkami chętniej bierzemy jesienią i zimą, gdy na dworze zimno i ponuro. Dzięki takiej kąpieli możemy się rozgrzać i zrelaksować. Na rynku jest bardzo dużo różnych rodzajów soli, które można wykorzystać jako kąpielowy dodatek. Taka sól powstaje w procesie odparowywania wody morskiej lub solanki. Działanie soli na skórę i ciało może być nawilżające, odżywiające, zmiękczające lub oczyszczające. Do najbardziej popularnych rodzajów soli należy sól morska, himalajska, Guerande, z Morza Śródziemnego oraz Epsom.

Sól pochodząca z Morza Martwego zawiera bardzo dużą ilość składników mineralnych, takich jak potas czy magnez. Polecana jest przy skórach z egzemą i łuszczycą. Pomaga łagodzić zapalenia stawów oraz bóle reumatyczne. O właściwościach soli himalajskiej opowie ekspert z Hurtowni Farmaceutycznej Sól-Med:

Sól himalajska występuje w postaci jasnoróżowych kryształków i uznaje się ją za jedną z najzdrowszych na świecie. Jej działanie to łagodzenie bólu mięśni, stanów zapalnych skóry (w tym trądziku) oraz obniżanie ciśnienia.

Sól szara (lub szmaragdowa) pochodząca z Guerande w Bretanii, swój kolor zawdzięcza dużej ilości składników mineralnych takich jak: potas, wapń, miedź, cynk i siarka. Kąpiele z jej dodatkiem doskonale oczyszczają i odżywiają ciało i skórę.

Sól z Morza Śródziemnego występuje w postaci grubych, białych kryształków. W jej składzie występuje brom, magnez, fosfor. Ma właściwości nawilżające, odżywiające, rozluźniające.

Sól Epsom ma duże i grube białe kryształki. Jest bogata w fosfor, magnez i brom. Ma specyficzny zapach, który nie jest uciążliwy. Kąpiele z jej dodatkiem mogą odbywać nawet osoby ze skórą wrażliwą, dla złagodzenia podrażnień.

Jak korzystać z soli kąpielowej?

Najlepiej stosować się do zaleceń producenta dotyczących ilości soli wsypanej do wody. Należy również pamiętać, aby woda nie była zbyt gorąca, bo można poparzyć ciało. Kąpiel z dodatkiem soli nie powinna trwać dłużej niż 20-30 minut. Takie kąpiele nie są zalecane osobom, które mają świeże rany i uszkodzenia skóry. Najlepsze efekty uzyskuje się, jeśli będziemy korzystać z tego rodzaju relaksu dwa razy w tygodniu.