Zmęczenie i stres negatywnie wpływają na nasz wygląd. Bardzo szybko uwidaczniają się w okolicy oczu, gdzie powstają cienie, skóra traci elastyczność, a wraz z upływem czasu pojawiają się również zmarszczki. Wszystko to sprawia, że możemy czuć się mało atrakcyjne. Istnieją jednak zabiegi kosmetyczne, które pozwolą nam uporać się z tymi problemami. W artykule przedstawiamy te obecnie najpopularniejsze.

Zastosowanie karboksyterapii w kosmetyce

Jednym z zabiegów oferowanych w nowoczesnych salonach kosmetycznych jest karboksyterapia.  Wykorzystuje ona dwutlenek węgla, który wstrzykiwany jest pod skórę. Ma szerokie zastosowanie i sprawdza się również w pielęgnacji okolic oczu. Karboksyterapia pozytywnie wpływa na ukrwienie skóry, przez co pozwala szybko zlikwidować cienie i obrzęki pod oczami. Stymuluje ponadto produkcję kolagenu oraz likwiduje zmarszczki. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do tego zabiegu. Obejmują one między innymi ciążę i laktację, stany zapalne skóry, stałe przyjmowanie leków przeciwzapalnych oraz ciężkie niewydolności narządów.

Precyzyjne zabiegi rollerem

Innym sposobem, który pozwoli nam odzyskać młodzieńczy wygląd, jest zabieg z użyciem rollera. Salony kosmetyczne, takie jak Sekret Gabinet Kosmetyczny w Tarnowie, zalecają jego przeprowadzenie w przypadku:

  • lwich zmarszczek;
  • opadającej powieki;
  • kurzych łapek;
  • zmarszczek pod oczami;
  • worków pod oczami.

Roller nie tylko działa na zmarszczki i odmładza okolicę oczu, ale również masuje skórę. Dzięki temu zabieg staje się jednocześnie skuteczny i przyjemny, pozwala bowiem się zrelaksować.

Mezoterapia igłowa a cienie pod oczami

Podobnie jak karboksyterapia, mezoterapia igłowa również ma wiele zastosowań w kosmetyce. Do jej przeprowadzenia wykorzystuje się cienką igłę, którą kosmetyczka wykonuje w skórze mikronakłucia z wprowadzeniem substancji aktywnych. Mezoterapia igłowa w okolicy oczu ma na celu przede wszystkim odmłodzić skórę. Warto poddać się jej, jeśli naszym problemem są cienie pod oczami, zmęczony wygląd oczu, zmarszczki i utrata elastyczności skóry, a także cienka skóra pod oczami czy prześwitujące naczynia. Pierwsze zmiany widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak do osiągnięcia pełnego efektu potrzeba 3-4 zabiegów wykonywanych w odstępie około dwóch tygodni, a następnie powtarzania pojedynczego zabiegu co dwa miesiące. Po zakończeniu terapii nasza skóra jest rozświetlona, zwiększa się też jej elastyczność i napięcie.

Zabieg z użyciem fali radiowej

Ten rodzaj zabiegów kosmetycznych znajduje zastosowanie w przypadku, gdy zależy nam na długotrwałym efekcie. Za pomocą specjalnej głowicy emitowane są fale radiowe, które podgrzewają kolagen, a ten kurczy się i napina skórę. Jego efekty zauważalne są nawet kilka miesięcy po zastosowaniu terapii, kiedy skóra nadal produkuje kolagen, do tego jednak trzeba wykonać całą serię zabiegów. Ten zabieg kosmetyczny zalecany jest każdemu, kto chce odmłodzić skórę, pozbyć się zmarszczek oraz worków pod oczami. Odradzany jest natomiast kobietom w ciąży, osobom cierpiącym na padaczkę, nowotwory i z wszczepionym rozrusznikiem serca lub innymi metalowymi elementami w ciele.

Odmłodzenie skóry infuzją tlenową

Infuzja tlenowa to stosunkowo nowa metoda, która cieszy się ogromną popularnością ze względu na skuteczność, jaką oferuje. Zabieg ten łączy silnie skoncentrowane preparaty oraz terapię tlenem – odpowiednio czystym i stężonym. Ma bezbolesny i bezinwazyjny charakter, co czyni go atrakcyjną alternatywą dla powszechnie znanego botoksu. Z pomocą infuzji tlenowej możliwe jest wypełnienie drobnych zmarszczek i wygładzenie okolicy oczu. Skóra nabiera przy tym młodszego i zdrowszego wyglądu.