Jeszcze kilkanaście lat temu istniało przekonanie, że wizyta u psychologa to ostateczność. Na szczęście ten błędny pogląd jest już przeszłością. Z roku na rok zwiększa się bowiem świadomość społeczna i coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że konsultacja ze specjalistą może pomóc w rozwiązaniu problemu i znacznie polepszyć jakość życia. Przeczytaj, w jakich przypadkach warto udać się do Gabinetu Psychologicznego mgr. Iwony Kwiatkowskiej.

Nie radzisz sobie po stracie bliskiej osoby

Jednym z najtrudniejszych doświadczeń życiowych jest strata bliskiej osoby. W szczególności, gdy rozstanie nastąpiło niespodziewanie, a relacja między dwoma osobami była wyjątkowo zażyła. Żal, smutek czy częściowa utrata radości z życia to naturalne emocje, które towarzyszą bezpośrednio po przykrym zdarzeniu. Jednak, jeśli od czasu śmierci lub rozstania minęło już dużo czasu, a trudne emocje nie zniknęły to warto umówić się na konsultację psychologiczną np. do Gabinetu Psychologicznego mgr. Iwony Kwiatkowskiej.

Głównym celem terapii psychologicznej jest zaakceptowanie straty oraz nauczenie się funkcjonowania bez obecności bliskiej osoby. Psychoterapeuta pomoże przejść przez kryzysową sytuację i umożliwi pacjentowi skonfrontowanie się z lękami i emocjami.

Wciąż odczuwasz smutek i niepokój

Innym wskazaniem do odwiedzenia Gabinetu Psychologicznego I. Kwiatkowskiej jest permanentne odczuwanie niepokoju, napięcia czy smutku. Te z pozoru niegroźne symptomy mogą być zwiastunem poważniejszych dolegliwości – jak na przykład nerwicy czy innych zaburzeń lękowych. Kluczowe jest wtedy znalezienie źródła problemu i stawienie mu czoła, a także nauczenie się kontrolowania własnych emocji. Warto też mieć świadomość, że niekiedy przyczyną całej sytuacji może być jeden konkretny problem. Wówczas specjalista wysłucha i doradzi, co w wybranej sytuacji najlepiej zrobić. Często obiektywny punkt widzenia psychologa pomaga w uświadomieniu sobie wielu, istotnych rzeczy.

Chcesz odzyskać pewność siebie dzięki pomocy mgr. Iwony Kwiatkowskiej

Do psychologa warto też się udać, gdy dana osoba czuje, że przez nieśmiałość nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału.  Lęk, objawiający się w dorosłym życiu nie pozwala bowiem na nawiązanie nowych biznesowych kontaktów, hamuje przed wystąpieniami publicznymi czy sprawia, że dana osoba nie rozwija się. Takiej wewnętrznej blokady nie można bagatelizować – każdy z nas powinien bowiem czuć się w pełni wartościowym człowiekiem. Zatem, jeśli od wielu już lat towarzyszy Ci nieśmiałość – warto umówić się na konsultację psychologiczną. Gabinet Psychologiczny mgr. Iwony Kwiatkowskiej można odwiedzić osobiście lub po prostu wybrać opcję rozmowy online – na Skype.