Kiedy warto wybrać się do trychologa

Materiał partnera
2019-10-01

Piękne lśniące włosy z całą pewnością każdemu dodają urody i wdzięku. Niestety, jednak coraz częstszym problemem okazuje się ich przetłuszczanie, a także wypadanie, a w rezultacie łysienie. Specjalnie dobrane kosmetyki bardzo często w tym momencie odmawiają posłuszeństwa, a lekarz dermatolog rozkłada ręce. W takie sytuacji najlepiej jest wybrać się do trychologa. Na czym jednak polega jego praca? 

Czym zajmuje się trycholog?

Trycholog często mylnie nazywany jest lekarzem. Ta dziedzina jednak nie należy do specjalizacji medycznej, a do kosmetologii. Zajmuje się on wszelkimi schorzeniami skóry głowy, analizą kondycji skóry głowy, struktury włosa, jego cebulki, ale także ustaleniem przyczyn różnego rodzaju problemów, takich jak wypadanie włosów.  Trycholog działa szybko i miejscowo, walczy ze schorzeniami za pomocą zewnętrznych zabiegów trychologicznych, często przy użyciu silnych preparatów pochodzenia naturalnego.

Najczęstszą przyczyną wizyt u trychologa jest nadmierne wypadanie włosów. Występuje ono wtedy, gdy ten naturalny proces, kiedy to stare włosy ustępują miejsca nowym cebulkom, jest zachwiany lub przyspieszony. Powodem może być nadmierny stres, zły sposób odżywiania czy niedobór pewnych mikroelementów. To właśnie wtedy najlepiej udać się do trychologa, który przeanalizuje przyczynę i zleci odpowiednie, profesjonalne leczenie. Warto też dodać, że do jego zadań należy również m.in. zapobieganie łupieżowi oraz przetłuszczaniu się włosów. 

Kiedy należy wybrać się do trychologa i ile kosztować będzie wizyta? 

Do trychologa z całą pewnością wybrać się możemy także, gdy chcemy zadbać o pielęgnację naszych włosów i poprawić ich kondycję. Za pomocą specjalnych zabiegów poprawi on zniszczoną teksturę włosów, spowodowaną codziennym używaniem prostownicy, czy nadmierną ekspozycją na słońce. Specjalistka z Gabinetu TRYCHODERM zachęca także, by do trychologa zgłaszały się osoby, które całkowicie utraciły włosy po przebytej chemioterapii. 

 

Koszt wizyty oczywiście uzależniony jest od złożoności problemu, z jakim przyjdziemy do trychologa. Za zwykłą analizę skóry głowy zapłacimy od 30 do 100 złotych. Decydując się natomiast na zabiegi trychologiczne, przygotować się musimy na nieco większe wydatki: dla przykładu, za oczyszczanie skóry głowy zapłacimy ok. 150 zł, jednak takie zabiegi jak peptydowa terapia włosów czy mezoterapia osoczem bogatopłytkowym kosztować nas będzie kilkaset złotych. 

Opracowanie artykułu: