Sauna na podczerwień to urządzenie wyposażone w promienniki podczerwieni, które mają za zadanie odtruwać i leczyć organizm, poprawiać nastrój i upiększać. W przeciwieństwie do tradycyjnych saun, które ogrzewają pomieszczenie ciepłem parowym lub suchym, sauny na podczerwień wykorzystują promienniki podczerwieni do bezpośredniego podniesienia temperatury ciała. Sprawdźmy, jakie efekty kosmetyczne można uzyskać po kilku sesjach w takiej saunie.

Zdrowa skóra głowy – moc sauny na podczerwień

Światło podczerwone jest doskonałym narzędziem pozwalającym utrzymać zdrowie skóry głowy. Wyróżniamy trzy rodzaje ciepła podczerwonego: bliskie, średnie i dalekie. Wiadomo, że promienie dalekiej podczerwieni mają wiele zalet biologicznych, w tym zdolność do stymulowania wzrostu włosów. Badania wykazały, że pulsacyjny laser diodowy na podczerwień może skutecznie i bezpiecznie wywoływać wzrost nowych włosów u pacjentów z łysieniem plackowatym. Z tego względu podczerwień może zahamować wypadanie włosów zarówno u mężczyzn, jak i kobiet.

Podczerwień na włosy – dlaczego to działa?

Technologia podczerwieni wnika we włosy w niższej temperaturze, wysuszając je od wewnątrz. Takie podejście jest o wiele zdrowsze dla włosów w dłuższej perspektywie niż inne znane zabiegi fryzjerskie. Tradycyjne suszarki do włosów emitują ciepło, aby odparować wodę na powierzchni włosów, zaś podczerwień – zamiast oddziaływać na włosy na zewnątrz – dokładnie wnika w pasemka, zapewniając gładkie i zdrowe wykończenie.

Podczerwień a zabiegi fryzjerskie – co powinieneś wiedzieć?

Zważywszy na swoje unikalne właściwości sauna na podczerwień znajduje zastosowanie przy zabiegach fryzjerskich, które mają na celu wprowadzanie kosmetyków w głębokie partie włosa. W dobrych salonach fryzjerskich, takich jak Mobilny Salon Fryzjerski Milena Iskra, sauna jest wykorzystywana przy kuracjach regenerujących włosy – zwłaszcza z użyciem produktów zawierających keratynę. Co więcej, można ją stosować w procesie koloryzacji, aby uzyskać bardziej intensywny i trwały kolor.

Nowoczesne sanuny do włosów to sposób na pobudzenie włosów do wzrostu, regenerację zniszczonych włosów oraz poprawę cyrkulacji krwi w skórze. Co więcej, podczerwień dodatkowo pobudza produkcję kerato-proteiny, dzięki czemu włosy mają wzmocnioną strukturę, są bardziej błyszczące i miękkie w dotyku. Warto przy tym wspomnieć o funkcji ozonowania, dzięki której włosy są wyraźnie oczyszczone, a skóra głowy wolna od zanieczyszczeń.