Twoje dłonie i stopy są ciągle wilgotne, co sprawia Ci duży dyskomfort? Krępujesz się podać rękę znajomym i ściągnąć buty u lekarza? To nie musi tak wyglądać! Istnieją skuteczne sposoby na radzenie sobie z nadpotliwością, a jednym z nich są iniekcje toksyną botulinową. Tego typu zabiegi oferuje m.in. Gabinet Medycyny Estetycznej prof. Romualda Olszańskiego w Gdyni. W jaki sposób botoks może pomóc w walce z nadpotliwością? Zapraszamy do lektury!

Czym jest toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa, czyli jad kiełbasiany, to substancja wytwarzana przez bakterie z rodzaju Clostridium Botulinum. Wyróżnia się kilka rodzajów tej toksyny, które mają oznaczenie od A do G, z czego w medycynie wykorzystywana jest jedynie botulina A. Botoks znany jest przede wszystkim ze swoich unikalnych właściwości przeciwzmarszczkowych, ale musisz wiedzieć, że substancja ta ma o wiele więcej zastosowań. Używa się jej m.in. w neurologii do leczenia spastyki mięśni i kurczu szyi czy w okulistyce – do leczenia zeza. Z racji tego, że toksyna botulinowa znakomicie radzi sobie z blokowaniem impulsów nerwowych, wykorzystywana jest także w leczeniu miejscowej nadpotliwości. Jak to działa?

Zastrzyki z botoksu na nadpotliwość

Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową cieszy się coraz większym zainteresowaniem pacjentów. Do Gabinetu Medycyny Estetycznej prof. Romualda Olszańskiego zgłaszają się w tym celu dziesiątki pacjentów w różnym wieku. Każdy z nich wie, że znajdzie tu skuteczne rozwiązanie swojego problemu. Ostrzyknięcie wybranego fragmentu ciała botoksem blokuje zakończenia nerwowe odpowiedzialne za wydzielanie potu, co ogranicza jego sekrecję aż o 87%. Efekty utrzymują się od 3 do 8 miesięcy, co zależy przede wszystkim od indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Warto dodać, że zabieg można powtarzać wielokrotnie, wedle potrzeb. Jakie obszary ciała najczęściej ostrzykują pacjenci? Jak informuje pielęgniarka z Gabinetu Medycyny Estetycznej prof. Romualda Olszańskiego:

„Jeśli chodzi o leczenie nadpotliwości toksyną botulinową, to nasi pacjenci najczęściej decydują się na ostrzyknięcie dłoni, stóp lub pach. Nieco rzadziej przeprowadzamy takie zabiegi na owłosionej skórze głowy.”

Ile to kosztuje?

Cena zabiegu uzależniona jest od wybranej partii ciała. Zwykle za ostrzyknięcie botoksem dłoni, pach lub stóp trzeba zapłacić od 1200 do 3000 zł. Jeśli jesteś zainteresowany omawianą terapią, umów się na konsultację do Gabinetu Medycyny Estetycznej prof. Romualda Olszańskiego. Specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i poinformują o cenie usługi. Zapraszamy!