Każdy z nas, niezależnie od wieku, pragnie dobrze czuć się we własnym ciele. Na poprawę swojego wyglądu można zdecydować się w każdym momencie życia. Dotyczy to również korekcji wad zgryzu. Do Gabinetu Ortodontycznego Beaty Kaiser-Ziorkiewicz chętnie zgłaszają się pacjenci w wieku 35, 40, a nawet 50 lat, którzy po latach zaniedbań, chcą w końcu zatroszczyć się o estetykę swojego uśmiechu. Czy leczenie ortodontyczne dorosłych ma sens? Oczywiście! Zaraz to udowodnimy!

Dlaczego należy leczyć wady zgryzu bez względu na wiek?

Wady zgryzu w dużej mierze traktowane są przez nas jako problem estetyczny. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że mogą być one odpowiedzialne za częste bóle głowy, kręgosłupa czy rozwój wrzodów żołądka. Prawidłowy zgryz ma niebagatelny wpływ na stan naszego zdrowia oraz samopoczucie. Niewłaściwe ułożenie zębów w jamie ustnej sprzyja:

  • rozwojowi próchnicy,

  • szybszemu ścieraniu się zębów,

  • chorobom dziąseł,

  • występowaniu asymetrii twarzy.

Korekcja wad zgryzu może wyeliminować wszystkie opisane wyżej problemy i znacząco podnieść jakość życia osoby dorosłej. Ponadto pełny, zdrowy i atrakcyjny uśmiech to największa ozdoba każdego człowieka. Sprawia, że czujemy się pewni siebie w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji towarzyskich, romantycznych czy zawodowych.

Jak wygląda korekcja wad zgryzu u dorosłych?

Specjaliści z Gabinetu Ortodontycznego Beaty Kaiser-Ziorkiewicz podchodzą do leczenia osób dorosłych w sposób holistyczny. Nie zależy im jedynie na usunięciu defektu kosmetycznego, ale na realnej poprawie ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Prostowanie zębów u dorosłych odbywa się przy wykorzystaniu stałych aparatów ortodontycznych. Terapia trwa dłużej niż u dzieci, ponieważ tkanka kostna osoby dorosłej jest twardsza i bardziej odporna na zmiany. Niemniej jednak dzięki prężnemu rozwojowi ortodoncji, pacjenci mogą cieszyć się estetycznym uśmiechem już po 12-24 miesiącach leczenia. To naprawdę imponujący wynik. Osoby dorosłe często borykają się też z problemem braków zębowych. Gabinet Ortodontyczny w Gdyni współpracuje ze stomatologiem i protetykiem, którzy biorą czynny udział w procesie przywracania pacjentom pięknego uśmiechu. Kompleksowość usług to dla pacjentów duże udogodnienie i oszczędność czasu.

Czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do leczenia ortodontycznego dorosłych?

W większości przypadków leczenie ortodontyczne osób dorosłych jest możliwe. Od tej reguły istnieją jednak pewne wyjątki. Jak informuje lekarz z Gabinetu Ortodontycznego w Gdyni – przeciwwskazaniem do założenia aparatu stałego mogą być: postępująca osteoporoza, zaawansowana choroba przyzębia, zaburzenia gospodarki hormonalnej i nieprawidłowo prowadzona cukrzyca. Niezbyt dobrym momentem na rozpoczęcie terapii ortodontycznej jest również ciąża. Do zaplanowania i kontroli przebiegu leczenia niezbędne są bowiem zdjęcia rentgenowskie, a ich wykonywanie w czasie ciąży nie jest wskazane. Ponadto jest to okres, w którym dziąsła są niezwykle wrażliwe i rozpulchnione.