Dermatologia to dosyć szeroka dziedzina medycyny, która zajmuje się funkcjonowaniem i chorobami skóry, a także wytworami naskórka. Z tego względu najczęstszymi powodami wizyt u lekarza dermatologa są różnego rodzaju kłopoty z cerą, trądzik bądź problemy z włosami i paznokciami. W przypadku znamion skórnych konieczne jest ich regularne sprawdzanie w gabinecie dermatologicznym. Lekarz Artur Brzęcki od lat zajmuje się leczeniem problemów skórnych pacjentów. 

Dlaczego kontrola znamion u dermatologa  jest niezwykle istotna? 

Najlepiej, aby każde znamię, które posiadasz, zostało skontrolowane przez lekarza dermatologa. Na szczególną uwagę zasługują te znajdujące się na skórze bezpośrednio narażonej na działanie promieni słonecznych. Za pomocą dermatoskopu lekarz obejrzy strukturę zmiany w znacznym powiększeniu i oceni, czy należy się nią niepokoić. Do różnicowania zmian skórnych specjaliści korzystają z różnych skal, które pozwalają na rozpoznanie rozwijającego się procesu nowotworowego. 

Szczególnie niebezpieczny jest czerniak, czyli złośliwy nowotwór skóry, który może powstawać na istniejących już znamionach bądź de novo. Najpopularniejszy system oceny to skala ABCD (asymetry, borders, color, diameter). Stosując się do niej, lekarz bada nieregularność kształtu znamienia, sprawdza, czy jego granice są nierówne bądź wyraźnie postrzępione. Uwagi wymaga również nierównomiernie rozłożony barwnik zmiany i jej średnica. Ryzyko wystąpienia złośliwej zmiany nowotworowej jest większe, gdy średnica przekracza 5 mm. Jeśli masz problemy skórne bądź znamiona, które wymagają kontroli, w Słupsku możesz skorzystać z porady doświadczonego specjalisty Artura Brzęckiego. Lekarz może zalecić usunięcie ryzykownego znamienia bądź jego regularne kontrole. 

Jak wybrać lekarza dermatologa? 

Pacjenci często w swoich wyborach zwracają uwagę na doświadczenie i staż pracy. Lekarz Artur Brzęcki to dermatolog-wenerolog, który specjalistyczną praktykę lekarską rozpoczął w 2000 roku. Przez lata działalności do jego gabinetu zgłosił się szereg pacjentów z różnymi problemami skórnymi. Lekarz wykonuje niezbędne badania, które pozwalają na wykrycie chorób, w tym dermatoskopię, a także w razie konieczności zleca dodatkowe badania laboratoryjne. Podczas wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem, dzięki, któremu możliwe jest poznanie przyczyny problemów skórnych i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Regularna kontrola zmian skórnych pozwala uniknąć wielu niebezpiecznych chorób, a w razie ich rozwoju szybko zareagować, co znacznie zwiększa szanse całkowitego wyleczenia.