Firma Magart Antoni Chmiest oferuje ręcznie wytwarzaną biżuterię z naturalnych kamieni, która stanowi ponadczasową ozdobę każdej stylizacji. Ponadto w zależności od tego, z jakiego kamienia została stworzona, biżuteria wykazuje inne właściwości. Sprawdźmy zatem, co znajduje się w ofercie przedsiębiorstwa oraz czym charakteryzują się kamienie naturalne.

Jakie właściwości mają kamienie naturalne?

Kamienie naturalne pochodzą najczęściej z występujących w przyrodzie skał oraz minerałów lub powstają z substancji pochodzenia organicznego, takich jak bursztyn, perła oraz koral. Kamienie naturalne dzieli się na kamienie szlachetne, czyli te rzadziej spotykane, które charakteryzują się dużą wytrzymałością i twardością oraz kamienie półszlachetne, które cechują się większą dostępnością oraz nieco innymi właściwościami fizycznymi. Kamienie naturalne mogą również wykazywać pozytywny wpływ na samopoczucie oraz stan zdrowia osoby, która je nosi.

Surowce wykorzystywane przez firmę Magart Antoni Chmiest do tworzenia biżuterii to zarówno kamienie szlachetne, takie jak turmalin czy lapis lazuri, jak i kamienie półszlachetne, wśród których wyróżnić można jaspis, agat, obsydian oraz onyks. Stalowe bransoletki i łańcuszki wytwarzane w Magart zdobione są kamieniami w formie surowych bryłek oraz odpowiednio wyszlifowanych elementów, które zachwycają swym ponadczasowym pięknem i wielobarwnością.

Magart Antoni Chmiest, czyli biżuteria tworzona z pasją

Magart to firma, w której biżuteria tworzona jest przez pasjonatów kamieni naturalnych, którzy biżuterię wykonują z niesamowitą starannością i dokładnością. Przedstawiciel Magart Antoni Chmiest potwierdza:

Nasza firma zrodziła się z ogromnej pasji i fascynacji światem naturalnych kamieni oraz niezwykłych leczniczych właściwości, jakie mogą wykazywać. Biżuterię wykonujemy z dużą dokładnością, ponieważ chcemy, aby cieszyła ona naszych klientów przez długi czas.

W ofercie Magart znajduje się biżuteria skierowana do mężczyzn, która powstaje z bryłek surowego i nieoszlifowanego turmalinu w kolorze czarnym, lawy wulkanicznej, onyksu oraz obsydianu. Kobieca biżuteria wykonywana jest m.in. ze szlifowanego turmalinu, agatu, jadeitu, lapis lazuri oraz różowego kwarcu. Zawieszki i zapięcia łańcuszków dostępnych w ofercie Magart, wykonywane są ze stali szlachetnej, a podstawę bransoletek stanowi gumka jubilerska lub stalowa linka. Zespół firmy Magart, po wcześniejszej konsultacji tworzy również bransoletki na indywidualne zamówienie klientów. Ponadto w ofercie sklepu znajdują się także bransoletki z rzemienia z dodatkiem stali szlachetnej i kamieni, a także zestawy letnich bransoletek na nogę lub rękę oraz biżuteria komunijna.