Wyraziste usta, brwi i idealnie narysowana kreska na oku każdego dnia i to zaraz po przebudzeniu – taki efekt jest możliwy tylko, dzięki makijażowi permanentnemu. Codzienny make up należy dokładnie zmywać co wieczór, natomiast ten permanentny zostaje na dłużej. Nie trzeba go zmywać i poprawiać przed wyjściem. Kiedy zdecydować się na makijaż permanentny? Jak dokładnie przebiega zabieg i czy jest bolesny?

Makijaż, jako półtrwały tatuaż – czy jest dla każdego?

Na pewno jest to kwestia indywidualna i nie powinno się nikogo namawiać, bo jednak jest to ingerencja w naskórek. Zabieg można porównać do robienia tatuażu, lecz mniej trwałego. Przy użyciu małej igły wprowadza się pod skórę specjalny barwnik, który z biegiem czasu staje się coraz bledszy. Makijaż permanentny to tzw. półtrwały tatuaż i sam wymyje się ze skóry. Do zabiegu wykorzystuje się barwniki roślinne, a linergistka wprowadza je tuż pod wierzchnią warstwę skóry. Przed i w trakcie zabiegu wykorzystuje się kremy lub żele znieczulające, aby był on jak najbardziej komfortowy dla klientki.

Na co powinno się jednak zwrócić uwagę przed wyborem salonu? Przede wszystkim na sprzęt, sterylność gabinetu kosmetycznego oraz kwalifikacje osoby wykonującej zabieg. Studio Kosmetyczne Róży Siejak dba o bezpieczeństwo klientek i higienę pracy, a linergistka używa sterylnego sprzętu. Jak dodaje jedna z nich:

Makijaż permanentny jest na dłuższy czas, ale nie na zawsze. Będzie wyglądał świeżo i ładnie, jeśli regularnie – czyli około raz na rok (brwi) lub co około dwa lata (usta, kreska na oku)  – klientka zdecyduje się na jego poprawienie i dopigmentowanie.

Czym jest dopigmentowanie? To po prostu korekta, czyli wprowadzenie dodatkowego barwnika po skórę, jeśli  makijaż permanentny okazał się zbyt jasny. Pierwszą, zazwyczaj zaleca się po miesiącu od zabiegu i jest ona wliczona w cenę początkową. 

Makijaż trwały czy tradycyjny make up?

Trwały makijaż na wakacjach to marzenie każdej kobiety. Piękne brwi i pełne usta. Czy można jednak zastąpić nim tradycyjny make up? W jakimś stopniu tak, czasami wystarczy użycie tylko niewielkiej ilości  fluidu każdego dnia, ponieważ resztą nie trzeba się już przejmować.

Make up okazjonalny i codzienny ma za to wiele odsłon i można decydować się na inne pomadki i cienie do powiek każdego dnia. Dlatego kobiety często wybierają częściowy makijaż permanentny, czyli np. są to tylko usta, brwi lub kreska na oku.