Gdy doskwierają nam różne bóle, na przykład kręgosłupa, to z pewnością jednym ze sposobów, jakie pozwalają nam na pozbycie się tej dolegliwości, jest masaż. Tak samo jest w przypadku potrzeby chwili relaksu – jest on wówczas swoistego rodzaju ukojeniem dla zmęczonego ciała. Warto wiedzieć, czym różni się masaż relaksacyjny od leczniczego i w jakich przypadkach z nich korzystać.

Masaż leczniczy – wsparcie w chorobach

Gdy zachodzi potrzeba, by zniwelować ból kręgosłupa, zwyrodnienia lub uzyskać pomoc po złamaniu, czy skręceniu, warto zdecydować się na masaż leczniczy. Jest on przeznaczony dla osób, które przebyły różnego rodzaju urazy lub uszkodzenia mięśni i ścięgien, a także chorujących na schorzenia reumatyczne lub zwyrodnieniowe. Będzie on także doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na bóle pleców, które wiążą się z wadami postawy lub siedzącym trybem życia i nadwagą.

Masaż leczniczy na pierwszym miejscu ma za zadanie zmniejszenie bólu. Jednakże nie tylko – w dłuższej perspektywie może także leczyć wady postawy, przyspieszać proces gojenia tkanek i uelastycznić mięśnie i ścięgna. Co istotne, wzmacnia również układ odpornościowy i redukuje napięcia, jakie wywołuje długotrwały stres.

Technikę masażu oraz jego intensywność wybiera fachowy masażysta, który posiada odpowiednie uprawnienia w tym kierunku. Wybór sposobu masowania wybiera na podstawie problemu z daną częścią ciała oraz w oparciu o budowę danej osoby.

Masaż relaksacyjny – przyjemność na pierwszym miejscu

W życiu każdej osoby zdarzają się momenty, gdy potrzebuje chwili wytchnienia oraz spokoju. To może zapewnić masaż relaksacyjny, który przede wszystkim ma na celu rozładowanie napięcia oraz stresu i ukojenie ciała. Oczywiście warto także ze swoim masażystą porozmawiać o różnych dolegliwościach, jakie mamy – taki masaż może również zapewnić zmniejszenie bólu, szczególnie gdy jego podłożem jest napięcie mięśni spowodowane stresem.

Dobrze jest oczywiście wybrać masażystę, który posiada odpowiednie uprawnienia oraz certyfikaty i pomoże nam, zamiast zaszkodzić. W Aleksandrowie Kujawskim warto wybrać się do An-tre Aneta Trescher Salon Kosmetyczny, w którym oprócz doskonałego odprężenia, możemy także przy okazji skorzystać z usług kosmetycznych. Będziemy mieć także pewność, że masaż relaksacyjny będzie odbywał się na odpowiednim, wysokim poziomie, a my wyjdziemy zadowoleni i wypoczęci.

Na masaż relaksacyjny warto wybierać się częściej niż traktować to jako jednorazową przyjemność – może pomóc w likwidacji napięcia, stresu oraz jest przydatny w terapii antydepresyjnej.

Dużą zaletą tego typu masażu jest to, że możemy wybierać wśród wielu różnych technik obecnych na rynku. Najczęściej spotykany jest na przykład masaż kamieniami, przy którym stosuje się ciepłe kamienie. Pozytywnie wpływa to na regenerację zmęczonych mięśni oraz poprawę metabolizmu. Innym rodzajem masażu jest masaż świecą – w jego trakcie stosuje się rozgrzany wosk, który tworzy ciepły olejek, wmasowywany w ciało. Dzięki temu można zadbać o swoją skórę, która będzie miękka i gładka w dotyku.