W ofercie gabinetów zajmujących się usługami, które mają na celu poprawę wyglądu i kondycji skóry można znaleźć bardzo popularny zabieg, jakim jest mikrodermabrazja. Wykorzystuje on metodę nieinwazyjnego, mechanicznego mikropeelingu, którego efekty widoczne są właściwie natychmiast. Delikatność i skuteczność to cechy, za które klientki kochają mikrodermabrazję.

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja określana jest także mikropeelingiem, ze względu na wykorzystywaną w niej metodę mechanicznego złuszczania rogowej warstwy naskórka i głębszych warstw skóry.

W przypadku mikrodermabrazji korundowej wykorzystuje się kryształki korundu do peelingu, z kolei przy mikrodermabrazji diamentowej, korzysta się z diamentowych tarcz, które obracając się, ścierają stare warstwy skóry.

Jedna z ekspertek z MKG Permanent&Tattoo Studio wyjaśnia:

W pierwszej kolejności specjalista oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, takich jak kurz, sebum, pot. Następnie z użyciem głowicy próżniowej, wykonuje się głębokie oczyszczanie. Jednoczesne zasysanie i ścieranie naskórka, umożliwia uzyskanie efektu złuszczenia skóry i masażu próżniowego.

Osoba wykonująca zabieg dostosowuje głębokość i intensywność oczyszczania i złuszczania skóry. Dopasowuje te parametry do indywidualnych potrzeb każdej klientki i jej typu skóry. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie zadowalających efektów, zachowując jednocześnie małą inwazyjność zabiegu.

Efekty mikrodermabrazji — czego się spodziewać po zabiegu?

Dużą zaletą zabiegu mikrodermabrazji są natychmiastowo widoczne efekty. Można wykonać ją jednorazowo, ale także stosować regularnie w celu podtrzymania dobrej kondycji skóry i dopełnienia odpowiedniej pielęgnacji domowej. Dzięki temu można uzyskać długofalowe rezultaty.

Wykonując profesjonalny mikropeeling, można zaobserwować widoczne oczyszczenie i wygładzenie skóry. Kolejne efekty to wydobycie blasku i wyrównanie kolorytu. Jedną z korzyści jest także pobudzenie tkanek skóry do przebudowy i regeneracji. Powoduje ono zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek rozstępów, a także rozszerzonych porów i zaskórników. Ponadto skóra staje się wzmocniona i bardziej odporna na negatywne działanie czynników zewnętrznych.

Co więcej, odkrycie głębszych nowych warstw skóry w wyniku złuszczania powierzchni, ułatwia wprowadzanie substancji czynnych z kremów i innych środków, dlatego często sprawdza się też jako etap przed kolejnymi zabiegami. Dodatkowo mikrodermabrazja skutkuje zmniejszeniem skłonności skóry do produkcji sebum, zaskórników, czy też trądziku.