Ze względu na swój stan zdrowia seniorzy muszą być objęci bardzo rzetelną i przede wszystkim całodobową opieką. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy ze względu na natłok obowiązków prywatnych i zawodowych, nie można im tego zapewnić? Zdecydowanie najbardziej racjonalnym rozwiązaniem jest skierowanie swojej prośby o pomoc do profesjonalistów. Na co konkretnie można liczyć z ich strony?

Opieka stacjonarna

Aby mieć pewność, że członek naszej rodziny będzie miał zapewnioną opiekę na najwyższym możliwym poziomie, warto rozważyć opcję umieszczenia go w specjalnie przystosowanym do tego ośrodku. Jakie korzyści niesie ze sobą tego typu rozwiązanie? Przede wszystkim senior ma zapewniony dostęp do opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, co niemożliwe jest do uzyskania w warunkach domowych. W razie pogorszenia stanu zdrowia pomoc udzielana jest natychmiastowo. Nie można również nie wspomnieć o tym, iż profesjonalna opieka nad osobami starszymi, to także możliwość wprowadzenia diety, która została zalecona przez lekarza. Posiłki w ośrodkach przygotowywane są 3 razy dziennie dla każdego z pacjentów indywidualnie.

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich pacjentów i w jak największym stopniu poprawić ich komfort życia, najbardziej rekomendowane ośrodki pochwalić mogą się także terenami zielonymi oraz różnego rodzaju atrakcjami takimi jak sala kinowa. Niemniej jednak wszyscy zainteresowani powinni w tym przypadku kierować się doświadczeniem kadry i zwracać uwagę jedynie na najbardziej renomowane placówki. Zdecydowanie zalicza się do nich Centrum Opieki Activsenior, który przez szereg lat ugruntował sobie pozycję jednego z najprzyjaźniejszych dla osób starszych. Na jakiego typu opiekę można jeszcze liczyć?

Opieka wyjazdowa

W sytuacji, w której osoba starsza, z różnych względów nie chce rozstawać się ze swoim miejscem zamieszkania, również istnieje możliwość zapewnienia jej profesjonalnej pomocy. O czym konkretnie mowa? Z ośrodka oddelegowany zostaje doświadczony opiekun, którego zadaniem jest pomoc seniorowi w wykonywaniu codziennych czynności oraz regularne kontrolowanie parametrów jego zdrowia.

Opiekunowie zajmą się podawaniem leków oraz różnego rodzaju pomiarami medycznymi. Pomogą także w dotarciu na badania lekarskie i w sprawach związanych z zachowaniem należytego stopnia higieny. Nie można również zapominać o tym, iż tego typu opieka nad seniorami obejmuje robienie zakupów. Aby nie ograniczać się jedynie do przestrzeni domowej, seniorzy mają również zapewnione spacery oraz organizowanie czasu wolnego.