Wykonywanie raz w roku podstawowych badań jest bardzo ważne, by kontrolować stan zdrowia. Nawet jeśli czujemy się dobrze i nic nam nie dolega, warto sprawdzić, w jakim stanie jest nasz ogranizm. Czy przypadkiem nie rozwija się w nim jakaś infekcja czy choroba, która może w przyszłości doprowadzić do poważnych schorzeń. Badania podstawowe i specjalistyczne bez skierowania wykonuje firma Dia-Bakter z siedzibą w Białymstoku.

Jakie badania można wykonać w laboratorium Dia-Bakter?

Oferta firmy jest naprawdę bogata i obejmuje kompleksową diagnostykę badań.

U nas wykonasz wszystkie niezbędne badania, które pozwolą dokładnie sprawdzić, stan Twojego zdrowia. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik diagnostycznych wszystkie próbki są bardzo precyzyjnie analizowane, co daje w pełni wiarygodne wyniki

– mówi przedstawiciel firmy.

W laboratorium Dia-Bakter można wykonać między innymi:

  • morfologię krwi – pozwala ocenić ogólny stan zdrowia,

  • badanie moczu – skutecznie wykrywa choroby nerek, układu moczowego oraz wątroby,

  • badanie kału – pozwalające wykryć obecność pasożytów,

  • badania mikrobiologiczne – wykrywają różnego rodzaju zakażenia wywołane przez grzyby, bakterie, wirusy i pasożyty,

  • testy alergiczne z krwi – pozwalają ustalić, jakie alergeny wywołują reakcję immunologiczną organizmu.

Co to są badania hematologiczne?

Dzięki współpracy z zaufanymi partnerami laboratorium Dia-Bakter wykonuje także szczegółowe badania hematologiczne, które zleca się zazwyczaj, gdy wyniki analizy podstawowej były mocno niepokojące. Należy je przeprowadzić również w przypadku różnych niepokojących sygnałów, jakie wysyła nasz organizm, takich jak np. przedłużające się krwawienia z nosa czy powstawanie dużej ilości siniaków bez wyraźnej przyczyny. Badanie takie pozwalają potwierdzić lub wykluczyć wiele poważnych chorób, w tym zaburzeń krzepnięcia krwi i niektórych nowotworów.

Dlaczego warto regularnie wykonywać podstawowe badania diagnostyczne?

Podstawowe badania diagnostyczne wykrywają różne nieprawidłowości, jakie dzieją się w organizmie. Skutecznie obrazują stan zdrowotny pacjenta. To najlepszy sposób, by wyłapać różne choroby jeszcze we wczesnym stadium ich rozwoju i tym samym wdrożyć odpowiednie leczenie. Dlatego warto je wykonywać przynajmniej raz do roku, np. w godnym polecenia laboratorium Dia-Bakter. Firma ta sumiennie podchodzi do analizy każdej próbki krwi czy moczu, co z pewnością wpływa na wiarygodność badań i trafne rozpoznanie choroby. Chociaż jej siedziba znajduje się w Białymstoku, to przyjmuje materiał do badań z całej Polski.