Pogotowie stomatologiczne – pomoc przy nagłym bólu zęba

Materiał partnera
2019-10-15

Nagły ból zęba to nierzadko problem utrudniający funkcjonowanie. Dolegliwości w tym zakresie mogą przytrafić się nawet w nocy, co wymaga interwencji dentysty. Pomoc pogotowia stomatologicznego jest w takich przypadkach nieoceniona. Specjalistyczny gabinet przystosowany jest do zapewnienia ulgi zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Czym najczęściej spowodowany jest ostry ból zęba?

Problematyczna próchnica

Pojawienie się próchnicy to znak, że musimy udać się do dentysty. Zaniedbania w zakresie jej wyeliminowania z jamy ustnej najczęściej prowadzą do pojawienia się uciążliwego, a nierzadko ostrego bólu zęba lub zębów. W takiej sytuacji pomoże jednak pogotowie stomatologiczne, które w sposób odpowiedni będzie w stanie zareagować i usunąć kłopotliwe źródło dolegliwości u pacjenta. Należy jednak pamiętać, że do gabinetu dentystycznego warto wybrać się nawet w przypadku małego, ale odczuwalnego bólu.

Ważne jest bowiem, by dolegliwości tego typu zdiagnozować jak najszybciej. Dostępna po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym pomoc dentystyczna to zatem rozwiązanie, dzięki któremu możemy uśmierzyć dolegliwości związane z chorobami zębów. Takie usługi świadczy Prywatne Pogotowie Stomatologiczne Spec Ist Dariola Sommer. Warto także pamiętać, że wsparcie pogotowia dentystycznego jest przeznaczone nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci. Kiedy najczęściej jest im potrzebna specjalistyczna pomoc?

Ostry, nagły ból zęba u dzieci

Najmłodsi pacjenci są szczególnie narażeni na pojawienie się problematycznych dolegliwości bólowych zębów. Jest to związane z pojawianiem się zębów mlecznych, wspomnianej już próchnicy i nie tylko. Stan zapalny, któremu towarzyszy uciążliwy i ostry ból zęba to dla dziecka nieprzyjemne przeżycie, wymagające szybkiej i skutecznej interwencji dentystycznej. Tę otrzymać można po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym w pogotowiu stomatologicznym, które stanowi wsparcie zarówno dla dorosłych pacjentów, jak i dzieci borykających się z nagłym bólem zębów.

Warto pamiętać, że udanie się do takiej placówki nie wymaga czekania w nierzadko sporych kolejkach. Jest to zatem rozwiązanie sprawdzające się właśnie w niespodziewanych przypadkach ostrego bólu zęba. Należy także mieć na uwadze szybkość działania w takich sytuacjach. Zwlekanie w przypadku pojawienia się dolegliwości bólowych o nasilonym działaniu nie jest dobrym rozwiązaniem – pomóc może tylko specjalista w zakresie stomatologii, który w krótkim czasie zdiagnozuje pacjenta i będzie w stanie zapewnić mu możliwość uśmierzenia ostrego bólu zęba.

Opracowanie artykułu: