Skutkiem braku ruchu oraz nieprawidłowej postawy w trakcie siedzenia przy biurku są problemy z kręgosłupem. Oznacza to, że niemal nieustannie osoba zmaga się z uciążliwym bólem, który znacznie utrudnia jej życie. Warto mieć na uwadze, że nie jesteśmy skazani na cierpienie – można zwalczyć tego rodzaju dolegliwości, dzięki wizytom u doświadczonego fizjoterapeuty, np. w gabinecie fizjoterapeutycznym Fizjopasja.pl.

Dlaczego fizjoterapeuta najlepiej poradzi sobie z bólem kręgosłupa?

Z bólem kręgosłupa nie ma żartów, więc najlepiej unikać masażystów amatorów i innych samouków, którzy oferują szybką pomoc. Nie tylko nie pomogą, ale również mogą jeszcze bardziej uszkodzić kręgosłup. Aby pełnić zawód fizjoterapeuty, potrzebna jest wiedza – należy ukończyć odpowiednie studia oraz kursy. Dlatego mamy pewność, że ten specjalista będzie umiał pomóc w walce z bólem kręgosłupa i nie skrzywdzi pacjenta. Po fachową pomoc warto zwrócić się do gabinetu fizjoterapeutycznego Fizjopasja.pl, z siedzibą w Elblągu. Pracują tutaj fizjoterapeuci z wieloletnim doświadczeniem.

Przyczyny bólu kręgosłupa

Kręgosłup to element naszego organizmu, który każdego dnia wiele musi wytrzymać – to na nim opiera się całe ciało. Jeżeli ten ciężar jest nieprawidłowo rozłożony, to wtedy zaczynają pojawiać się problemy. Szczególnie obciążoną częścią kręgosłupa u osób prowadzących siedzący tryb życia, jest odcinek lędźwiowy. 

Ból kręgosłupa może wystąpić np. w trakcie wykonania gwałtownych ruchów, gdy podnosi się coś ciężkiego. Często dolegliwości bólowe pojawiają się także wtedy, kiedy próbujemy wstać po długim siedzeniu w jednej pozycji. Z bólem kręgosłupa muszą mierzyć się także osoby, których mięśnie są bardzo obciążone, np. podczas pracy fizycznej. Kiedy tylko pojawi się ból, warto działać natychmiast i zapisać się do fizjoterapeuty, który odpowiednio zadba o kręgosłup.

Co można zrobić, aby ustrzec się przed bólem kręgosłupa?

Można wyróżnić kilka sposobów ochrony przed bólem kręgosłupa. Najważniejsza zasada, to unikanie przebywania w jednej pozycji przez długi czas. Jeśli pracujemy na siedząco, to trzeba poświęcić czas na aktywność fizyczną. Warto mieć na uwadze, że obciążenie dla kręgosłupa będzie mniejsze wtedy, gdy będziemy ćwiczyć mięśnie pleców, aby stały się silniejsze. Również istotna jest częstotliwość wysiłku fizycznego – warto regularnie się ruszać, ale Ważne jest też, by odpowiednio dozować sobie wysiłek fizyczny – lepiej regularnie uprawiać sport w małych dawkach niż raz na jakiś czas bardzo ciężko ćwiczyć.