Choć trądzik dotyka głównie młode osoby w wieku dojrzewania, to problem ten dotyczy również dorosłych. Większe zmartwienie pacjentów stanowią jednakże pozostałe po nim blizny, mające najczęściej charakter nieestetycznych wgłębień na skórze. Taka „pamiątka” może odbierać poczucie pewności siebie, dlatego w gabinecie medycyny estetycznej profesora Romualda Olszańskiego jest na to kilka skutecznych sposobów.

Najefektywniejszy laser

Najczęściej wykorzystywaną metodą w walce z pozostałościami po trądziku jest laseroterapia. To zdecydowanie bezpieczniejszy sposób aniżeli stosowanie silny peelingów złuszczających, aczkolwiek równie silny działaniu. Wiązka światła lasera oddziałuje na skórę, tworząc na niej mikrouszkodzenia. Wokół nich pozostaje jednak warstwa zdrowej tkanki, umożliwiająca szybszą regenerację. W gabinecie medycyny estetycznej profesora Romualda Olszańskiego zbiegi powinno się powtarzać trzy razy z uwzględnieniem miesięcznej przerwy pomiędzy poszczególnymi sesjami. Następnie uzyskane efekty weryfikuje się po około pół roku, ponieważ tyle czasu potrzebuje cera, aby się zrestrukturyzować. Taki zabieg wykonany przez profesjonalistów medycyny estetycznej sprawi, że blizny staną się zdecydowanie mniej widoczne, a pacjent zyska ponownie wyższą samoocenę.

Leczenie mikroigłami

Zadowalające rezultaty można uzyskać również dzięki zabiegowi nakłuwania blizn niewielkimi igłami. To za ich pomocą można wprowadzić substancje aktywne, pobudzające tkanki do produkcji kolagenu oraz elastyny, w głębokie warstwy skóry. Przed każdą tego rodzaju terapią w gabinetach profesora Romualda Olszańskiego przeprowadza się szczegółowy wywiad z pacjentem, analizując jego oczekiwania wobec terapii. To dzięki temu, ale także dokładnemu przyjrzeniu się bliznom, możliwy jest dobór głębokości wykonywanych nakłuć w ramach mezoterapii. W efekcie poprawia się elastyczność cery i stan jej odżywienia. Rezultaty są już widoczne po pierwszym zabiegu, jednakże dla pełnej satysfakcji pacjenta konieczne jest wykonanie kilku sesji, których liczba ustalana jest indywidualnie w zależności od przypadku.

Regeneracja osoczem

Sposobem na pobudzenie tkanek skóry do ich odbudowy jest również wykorzystanie własnej krwi pacjenta, a właściwie odwirowanego z niej osocza bogatopłytkowego. Taka metoda jest wykorzystywana w gabinecie profesora Romualda Olszańskiego zwłaszcza u pacjentów, którzy ze względu na reakcje alergiczne nie mogą poddać się zabiegom z wykorzystaniem specjalnych preparatów medycznych. Doświadczenie i wiedza specjalisty w tym zakresie gwarantują zadowalający efekt. Wstrzykiwane osocze bowiem również ma zdolności do stymulowania produkcji kolagenu oraz aktywacji fibroblastów. Bardzo często tę metodę łączy się z opisaną wyżej już mezoterapią igłową, ponieważ wspólnie dają o wiele lepsze efekty niż stosowane oddzielnie. Pozostałe blizny zostają wyraźnie wygładzone, a skóra  cera uzyskuję jednolitą strukturę.