Ślub i wesele są jednymi z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Nic w tym dziwnego, że szczególnie Panny Młode chcą wyglądać olśniewająco. Wybór sukienki, makijażu, biżuterii i bukietu ślubnego uzupełnia także fryzura. W tym artykule dowiesz się, czemu warto zwracać uwagę na odpowiedni dobór upięcia do naturalnej urody, a także dlaczego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnego salonu fryzjerskiego Jagoda.

Fryzura ślubna podkreślająca naturalną urodę

Przygotowania do ślubu rozpoczynają się dużo wcześniej i obejmują bardzo wiele kwestii związanych z miejscem odbywania zaślubin, wyborem sali weselej, doborem odpowiedniego menu, fotografia i kamerzysty, zespołu muzycznego, aż wreszcie wyglądu przyszłych Państwa Młodych. Wybór sukni ślubnej, biżuterii, kwiatów, makijażu musi być uzupełniony także o fryzurę ślubną, która powinna współgrać z naturalną urodą, a także odzwierciedlać cechy charakteru i styl bycia Panny Młodej. Ponadto, trzeba pamiętać, że przy wyborze upięcia na tak ważny dzień w życiu, konieczne jest wcześniejsze wykonanie próbnego uczesania, które pozwoli skonfrontować swoje wyobrażenia z otrzymanym efektem. Doświadczona fryzjerka Jadwiga Figura z Salonu Jagoda wysłucha zawsze oczekiwań klientki, a co więcej pomoże jej w wyborze rodzaju uczesania, zarówno do kształtu twarzy, jak i koloru włosów, oprawy oczu, a także rodzaju sukni ślubnej (czasem jest to ważne gdy suknia ma wycięcie na plecach). Ponadto, uwzględni również wpięcie do fryzury welonu, który łatwo będzie można zdjąć podczas oczepin , nie naruszając upięcia.

Dobór fryzury uzależniony jest również od różnych czynników, a przede wszystkim od długości i gęstości włosów. Dla posiadaczek krótki i rzadkich włosów dobrym rozwiązaniem może okazać się nadanie lekkim falom objętości. Z kolei w przypadku dłuższych i gęstszych włosów (które są cięższe), dobrym pomysłem mogą być bardziej skomplikowane uczesanie. Dla kobiet posiadających filigranową sylwetkę powinno się unikać zbyt wysokich i misternych upięć. To samo dotyczy podłużnej twarzy. Oprócz tego, należy pamiętać, ze fryzura mus być wygodna i dobrze się trzymać, aby móc przetańczyć w niej całą noc, bez obaw, że ulegnie uszkodzeniu. Warto również dodać, że poszukiwania fryzury ślubnej w Internecie są dobrym pomysłem na czerpanie inspiracji, ale niekoniecznie to co ładnie wygląda na modelce, musi sprawdzić się u nas. To samo dotyczy trwałości prezentowanych na zdjęciach uczesań.

Próbna fryzura – klucz do najlepszego efektu

Fryzura próbna jest bardzo dobrym rozwiązaniem gdy nie możemy samodzielnie się zdecydować na uczesanie lub chcemy zmienić jakieś konkretne elementy. Wtedy, wraz z specjalistką Jadwigą Figurą z Salonu Fryzjerskiego Jagoda z Warszawy, możesz ustalić wszystkie szczegóły uczesania i poprosić o fachowe doradztwo. Warto również przynieść ze sobą na fryzurę próbną zdjęć poglądowego makijażu oraz sukni ślubnej, co ułatwi taki wybór, aby całość pasowała do siebie stylistycznie. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie fryzury każdemu pasują i nie z każdych włosów można wykonać dowolne upięcie. Dużo zależy od struktury, grubości i długości włosów. Dzięki próbnemu uczesaniu można dokładnie ocenić efekt wizualny i dowolnie zmodyfikować fryzurę, aby odpowiadała naszym potrzebom w 100% i żeby w tym wspaniałym dniu czuć się wyjątkowo oraz niepowtarzalnie.