Ciąża to bez wątpienia wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Jednak jest to również czas szczególnie wymagający, przede wszystkim pod kątem zdrowotnym, ponieważ musisz zadbać już nie tylko o siebie, ale też o rozwijające się w Tobie dziecko. Właśnie dlatego tak ważne są regularne wizyty u lekarza ginekologa. Jak wygląda proces prowadzenia ciąży w gabinecie ginekologa Mirosława Kuny? Czego możesz się spodziewać? Wyjaśniamy!

Pierwsza wizyta u ginekologa w ciąży

Na pytanie, kiedy należy udać się na pierwszą wizytę do ginekologa, gdy jesteś w ciąży, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, kiedy zauważysz pierwsze symptomy mogące wskazywać na ciążę i potwierdzisz to testem ciążowym. Jednak musisz pamiętać, że najlepiej, aby wizyta ta miała miejsce pomiędzy 6 a 8 tygodniem ciąży (liczonym od ostatniej miesiączki), ponieważ do 10 tygodnia powinno się wykonać pierwsze podstawowe badania diagnostyczne.

Odwiedzając po raz pierwszy w czasie ciąży gabinet ginekologiczny lek. Mirosława Kuny, znajdujący się w Ełku, przede wszystkim możesz spodziewać się podstawowych badań np. badania położniczego, cytologii czy USG. Dostaniesz również skierowanie na szereg badań dodatkowych, aby dokładnie skontrolować stan zdrowia. Dodatkowo lek. Mirosław Kuna przeprowadzi szczegółowy wywiad lekarski, podczas którego zapyta Cię m.in. o wcześniejsze ciąże, porody i poronienia, choroby Twoje oraz występujące w rodzinie, operacje i przyjmowane leki.

Prowadzenie ciąży do rozwiązania

Podczas trwania ciąży wizyty w gabinecie ginekologicznym lek. Mirosława Kuny, odbywają się co miesiąc, a w ostatnim trymestrze nawet co 2 tygodnie. Podczas wizyt kontrolnych przeprowadzane są różne badania – ich zakres zawsze jest indywidualnie dopasowywany przez lekarza ginekologa do potrzeb pacjentki. Wśród najbardziej podstawowych badań, jakie zostaną Ci wykonane przez ginekologa Mirosława Kunę podczas wizyt, można wymienić: USG, klasyczne badanie na fotelu ginekologicznym oraz KTG, czyli badanie pracy serca. Badania przeprowadzone w ramach prowadzenia ciąży pozwalają lekarzowi określić m.in. czy dziecko rozwija się prawidłowo, czy możliwy jest przedwczesny poród, czy występuje ryzyko przedwczesnego skracania się szyjki macicy oraz jak ułożone jest dziecko, a więc w jaki sposób konieczny będzie poród. Lekarz, jeśli uzna to za potrzebne, może wykonać lub zlecić wykonanie dodatkowych specjalistycznych badań.

Co bardzo ważne – wszelkie badania wykonywane przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego lekarza ginekologa Mirosława Kunę są w pełni bezpieczne zarówno dla matki, jak i dziecka.