Marzysz o pięknych, długich i gęstych rzęsach, jednak matka natura nie obdarzyła Cię tego typu urodą? A może Twoje rzęsy są długie, jednak ciężko jest je podkręcić? Można na to zaradzić: laminacja i przedłużanie rzęs - sprawdź, jakie zabiegi kosmetyczne oferują specjalistki. Dowiedz się, na czym polega przedłużanie rzęs metodą 1:1 oraz co określamy mianem metod objętościowych.

Na czym polega laminacja rzęs?

Laminacja rzęs to popularny w ostatnich latach keratynowy lifting rzęs. Efektem tego zabiegu kosmetycznego jest wyraźne uniesienie i podkręcenie rzęs. Co więcej, laminacja odżywia rzęsy i je pogrubia.

Laminacji rzęs daje bardzo naturalny efekt, a przy tym podkreśla spojrzenie. Dopełniony henną pozwala uzyskać zjawiskowy wygląd rzęs, bez stosowania maskary.

Przedłużanie rzęs – popularne metody

Do niedawna sztuczne rzęsy stosowane były jako kępki lub rzęsy na pasku i kojarzyły się jedynie z mocnym makijażem, stosowanym na wyjątkowe okazje. Wszystko zmieniło się, gdy rynek kosmetyczny podbiła metoda przedłużania rzęs 1:1, polegająca na doklejaniu sztucznych rzęs do naturalnych rzęs klientki w proporcji 1:1, skąd wzięła się nazwa metody. Zabieg ten stał się na tyle popularny, że stosowany jest powszechnie, ponieważ daje długotrwały i bezpieczny efekt.

Rozwój tej gałęzi kosmetyki spowodował powstanie nowych metod – nazywanych metodami objętościowymi. Najpopularniejsze z nich to:

  • metody lekkie - 2D oraz 3D,

  • metody mocne (4D-8D), potocznie zwane Hollywood lub Russian Volume.

Zabiegi takie można wykonać w dobrych gabinetach kosmetycznych, takich jak Maileo Beauty. Zabieg wykonywany przez doświadczoną i dobrze wyszkoloną specjalistkę daje zjawiskowy efekt, na długi czas, a przy tym jest bezpieczny dla oczu i naturalnych rzęs klientek.

Salon kosmetyczny Maileo Beauty oferuje szereg usług dla kobiet, które dbają o swój wygląd. W ofercie znajdują się nie tylko usługi stylizacji brwi i rzęs, ale także zabiegi na twarz i ciało, takie jak sonoforeza i jonoforeza, peelingi kawitacyjne oraz mikrodermabrazja. Usługi obejmują również masaż twarzy oraz stylizację paznokci.

Na czym polega przedłużanie rzęs metodami objętościowymi?

Metody objętościowe lekkie to obecnie najchętniej wybierane metody zarówno przez stylistki, jak i klientki. Ich zastosowanie pozwala uzyskać efekt zagęszczenia rzęs, przy jednoczesnym zachowaniu ich lekkości. Nie wpływa on negatywnie na kondycję naturalnych rzęs i doskonale sprawdza się zarówno na specjalne okazje, jak i w codziennym życiu. Pozwala skrócić czas makijażu o aplikacje maskary, co bardzo cenią sobie zwłaszcza zapracowane klientki.

Najmocniejsze metody zagęszczania rzęs, czyli przedłużanie metodami 4D-8D polegają na przyklejeniu od czterech do nawet ośmiu bardzo cieniutkich rzęs (w zależności od metody) do każdej naturalnej rzęsy klientki. Tak mocne zagęszczenie sprawdzi się szczególnie dobrze na wyjątkowe okazje – często wybierają go na przykład panny młode, jako element makijażu ślubnego. Powszechnie stosuje się tę metodę także u modelek oraz wszystkich Pań, które lubią mocny i zdecydowany efekt.