Twoje włosy ciągle się puszą, a niesforne kosmyki psują każdą fryzurę? Marzysz o prostych i lśniących włosach, jednak ciągłe prostowanie nie tylko je niszczy, ale również zabiera Ci mnóstwo czasu? Poznaj rozwiązanie problemu – zabieg proteinowego prostowania włosów, który wykonasz w Salonie Fryzjerskim Kącik Lejdi's Studio Włosa. Tzw. nanoplastia najnowsza metoda stylizacji wiąże się z minimalnymi skutkami ubocznymi. Nadaje się dla pań z włosami zniszczonych i suchymi. Sprawdź na czym polega proteinowe prostowanie włosów.

Czym są proteiny i jak wpływają na zdrowie włosów?

Nasze włosy narażone są na wiele zniszczeń, nawet podczas codziennych czynności. Ekspozycja na światło słoneczne i ciepło (w tym prostownice i lokówki), różne produkty i częste stylizacje oraz farbowanie są głównymi przyczynami uszkodzeń łuski włosowej. Powoduje to utratę białka (protein), co z kolei prowadzi do rozdwajania i suchości końcówek, szorstkości i puszenia.

Białko jest głównym składnikiem skóry, włosów i paznokci. Zabiegi z wykorzystaniem protein pomagają przywrócić zawartość białka we włosach i sprawiają, że stają się one zdrowe i lśniące, jednocześnie zapobiegając wypadaniu i łamaniu. Jednym z nich jest proteinowe prostowanie włosów, czyli zabieg pielęgnacyjny, który dodaje proteiny do włosów oraz pomaga je wzmocnić i naprawić.

Na czym polega proteinowe prostowanie włosów?

Nanoplastia to coraz popularniejszy zabieg prostowania włosów. Do jego przeprowadzenia używa się profesjonalnych kosmetyków. Jak tłumaczy stylistka z Salonu Fryzjerskiego Kącik Lejdi's Studio Włosa:

Choć proteinowe prostowanie włosów to zabieg bezpieczny, warto zlecić jego wykonanie profesjonaliście. Preparaty używane do jego wykonania należy nakładać na włosy w odpowiedniej kolejności i według ściśle określonej instrukcji.

Jak przebiega kuracja proteinowa? Na początek fryzjer myje włosy specjalnym szamponem, którego skład jest bogaty w proteiny. Następnie, nakłada się odpowiednią ilość maski proteinowej, bogatej w składniki odżywcze wnikające w głębokie warstwy kosmyków. W zależności od kondycji włosów, maskę trzymamy od 5 do 15 minut. W kolejnym kroku wzbogacamy kosmyki o kolejną dawkę protein, dzięki użyciu odżywki. Na koniec, susząc chłodnym powietrzem, stylista modeluje fryzurę na szczotce.

Efektem zabiegu są proste, lśniące i odżywione włosy. Ponadto, proteiny działają zapobiegawczo – chronią przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Chcesz cieszyć się efektowną fryzurą pełną blasku? Umów się na proteinowe prostowanie włosów w Salonie Fryzjerskim Kącik Lejdi's Studio Włosa już dziś!