Siłownie plenerowe powstają dzisiaj często obok placów zabaw, czy na terenach parków i wspólnot mieszkaniowych, ciesząc się dużym zainteresowaniem osób dbających o zdrowie fizyczne w okresie wiosennym, letnim, czy jesiennym, a czasem także zimowym. Dzisiaj tego typu przestrzenie ogólnodostępne i bezpłatne, wielokrotnie są świetnie wyposażone, nie wyróżniając się gorszymi sprzętami, niż te, które znajdziemy w obiektach wewnętrznych! Dowiedz się, jak powstają siłownie plenerowe.

Odpowiedni projekt

Siłownie plenerowe, muszą być tworzone przede wszystkim w zgodzie z normami bezpieczeństwa technicznego i użytkowego. Ważne jest zatem przygotowanie odpowiedniego podłoża, którym najczęściej jest piasek, bądź czasem specjalne nawierzchnie gumowe, a także precyzyjny dobór sprzętów. Tutaj najczęściej wybierane są, takie urządzenia, jak: ławki treningowe, twistery, masażery, rowery, narty, wyciągi górne, wioślarze, prasy górne, pasy nożne, poręcze równoległe, orbitreki, surfery, biegacze, czy też pajacyki. Istotne przy tym jest to, że muszą one być przygotowane z odpornych na warunki atmosferyczne, czy wandalizm materiały, a wszystkie mechanizmy, muszą wyróżniać się najwyższym technicznym poziomem sprawności tak, aby zapewniać 100% bezpieczeństwo użytkowe. Projekt siłowni plenerowej, jest zatem bardzo złożony, co nie oznacza tego, że jego wykonawstwo zabiera dużo czasu. Większość elementów to gotowe do montażu obiekty, dlatego stworzenie siłowni zewnętrznej na podstawie projektu, to maksymalnie kilkanaście godzin prac. Wielokrotnie uwzględniają również one wykorzystanie różnego rodzaju drabinek, ośmiokątów treningowych, czy innych konstrukcji dedykowanych do street workoutu: gimnastyki, czy też kalisteniki.

Gdzie powstają siłownie zewnętrzne?

Plenerowe siłownie powstają dzisiaj często w parkach, na terenach wspólnot mieszkaniowych, przy plażach, a nawet hotelach i restauracjach. Często spotkać można je przy boiskach, placach zabawach, a także przy szkołach. Tego typu inwestycje realizowane są zaś przez zarówno klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych, dlatego spotkać je można w dużych miastach, mniejszych miejscowościach, w tym na wsiach! Zainteresowanie nimi stale rośnie, co powiązane jest ze zwiększoną świadomością Polaków dotyczącą zdrowia oraz sprawności fizycznej. Konstrukcje przygotowane są zaś tak, że mogą być wykorzystywane przez amatorów sportów siłowych, a także przez pasjonatów, z różnych grup wiekowych. Przy projektowaniu oraz wykonywaniu siłowni zewnętrznych, właśnie zwrócenie uwagi na uniwersalizm zastosowania, jest takie ważne. Wiedzą o tym specjaliści z firmy FITNESSinONE, których zalicza się do jednych z najlepszych producentów polskich sprzętu sportowego, również siłowni wewnętrznych oraz boksów crossfitowych!