Szkła progresywne, stworzone z myślą o osobach po 40. roku życia, to zaawansowane technologicznie szkła okularowe, które są w stanie zastąpić kilka par okularów. Jak wskazuje optyk z Zakładu Bogumiły Żuchelkowskiej, te unikatowe produkty umożliwiają widzenie na każdą odległość bez konieczności ciągłej zmiany okularów. Sprawdźmy, jak skonstruowane są progresy i o czym warto wiedzieć przed doborem odpowiednich szkieł.

Czym są szkła progresywne?

Szkła progresywne składają się z kilku stref odpowiadającym różnym odległościom widzenia. Górna część umożliwia ostre widzenie dali, dolna – bliży, a środkowa – dystansów pośrednich (telewizor, komputer etc.). Okulary progresywne zostały zaprojektowane z myślą o osobach, które cierpią na prezbiopię, czyli naturalne pogorszenie widzenia w bliskich odległościach, które pojawia się z wiekiem.

Szkła są dostępne dla każdej wady wzroku, a dodatkowo istnieje możliwość ich personalizacji. Korzystając z usług naszego Zakładu możesz dopasować szkła do sposobu użytkowania i zapomnieć o ciągłym zmienianiu okularów.

– wyjaśnia pracownik Zakładu Optycznego Bogumiły Żuchelkowskiej.

Okulary progresywne – o tym musisz wiedzieć!

Jeżeli zdecydujesz się na noszenie szkieł progresywnych, musisz pamiętać, że wymagają one adaptacji. Przez pierwsze dni, a nawet tygodni możesz odczuwać lekki dyskomfort, niemniej kiedy oko i mózg dostosują się do nowego sposobu widzenia, odczujesz różnice in plus. Zakład Optyczny Bogumiły Żuchelkowskiej ma w swojej ofercie wiele rodzajów szkieł, dzięki czemu bez trudu znajdziesz produkt dopasowany do Twojego stylu życia.

Pamiętaj, że korzystanie z progresów wymaga wypracowania dobrych nawyków, takich jak korzystanie z górnej części okularów, jeżeli patrzysz w dal, oraz dolnej, jeżeli chcesz zobaczyć przedmiot położony blisko Ciebie. Po pierwszych trudnościach przekonasz się, że okulary progresywne są najlepszym sposobem korekcji wzroku. Już nigdy nie zechcesz wrócić do starych szkieł.