Latem okulary przeciwsłoneczne nosi praktycznie każdy. Czy to ze względu na ochronę przed słońcem, czy też ze względów estetycznych. Pytanie tylko, czy rzeczywiście wszystkie okulary przeciwsłoneczne w skuteczny sposób chronią nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV? Otóż nie! W tym artykule dowiemy się, czym charakteryzują się okulary z polaryzacją oraz poznamy ofertę firmy POLAR z Radzionkowa. Zapraszamy do lektury!

Czym właściwie wyróżniają się okulary z polaryzacją?

Głównym zadaniem okularów z polaryzacją jest blokowanie niektórych promieni światła odbitego od płaskich powierzchni. Dzięki temu do oczu docierają tylko te wartościowe dla wzroku wiązki. Natomiast te przeszkadzające w komforcie widzenia, zostają ograniczone właśnie za sprawą polaryzacji. Co więcej, obraz docierający do naszych oczu jest bardziej przejrzysty oraz wyraźny. Oznacza to, że patrząc np. na wodę, dostrzeżemy niezakłócony przez jasne odbicia słońca obraz. 

Kiedy szczególnie sprawdzą się okulary z polaryzacją?

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją przydadzą się absolutnie każdemu. Jednak są one szczególnie cenione przez kierowców, ponieważ polaryzacja eliminuje efekt oślepienia pochodzący od innych aut czy elementów krajobrazu. Chętnie noszą je także sportowcy, w tym np. narciarze, z uwagi na fakt, iż doskonale niwelują także światło poziome odbijające się od śniegu. Okulary polaryzacyjne doskonale sprawdzą się również u wędkarzy.

Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne od firmy POLAR

W sklepie POLAR z Radzionkowa znajdziemy wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją. Oferta firmy przeznaczona jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Dostępne modele spełniają wszelkie normy europejskie oraz posiadają niezbędne certyfikaty, dzięki którym mamy pewność, że produkty zostały dokładnie przebadane oraz spełniają swoją rolę. Inwestycja w oprawki z odpowiednimi filtrami to m.in. sposób na zapobieganie zwyrodnieniu plamki żółtej oka.

Czy warto nosić okulary polaryzacyjne na co dzień?

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że tego typu okulary zdecydowanie warto nosić na co dzień. Polaryzacyjne okulary skutecznie chronią nasze oczy nie tylko przed odblaskami, ale także promieniowaniem UV. Co więcej, przy ich codziennym użytkowaniu możemy także odczuć zalety związane z poprawą komfortu oraz jakości widzenia. W efekcie nie czujemy się oślepieni, zmęczeni oraz lepiej rozpoznajemy kolory i kształty otoczenia.