Elektromagnetyczne wibracje w służbie zdrowia człowieka – tak w skrócie można podsumować terapię za pomocą biorezonansu. Zwolennicy tej metody podkreślają jej dobroczynny wpływ na zdrowie oraz zupełną nieszkodliwość samego zabiegu. Biorezonans należy do dziedziny medycyny alternatywnej i budzi wiele kontrowersji. Czy słusznie? W czym może pomóc terapie biorezonansem?

Czym jest biorezonans?

Badanie to zaliczane jest do dziedziny medycyny alternatywnej i przez środowisko akademickie traktowane jest z przymrużeniem oka. Biorezonans (nie należy, mylić z rezonansem magnetycznym) nie ma żadnych naukowych dowodów na swoją skuteczność, a mimo to rzesze osób oblegają gabinety biorezonansu w celu przebadania swego ciała za pomocą specjalistycznej aparatury. Wielu badanych twierdzi, że lecznicze wibracje są skuteczne i pomagają im wrócić do zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Biorezonans, w dużym skrócie, ma po prostu zobrazować stan organizmu.

Biorezonans polega na przepuszczeniu przez ciało pola elektromagnetycznego o zmiennej częstotliwości, które ma za zadanie wykryć nieprawidłowości w funkcjonowania organizmu. Na podstawie teorii drgań Franza Morella i Ericha Rusha, uznanych za ojców biorezonansu, można wysnuć wnioski co do obecności patogenów. Jest to możliwe dzięki temu, że każdy człowiek ma swój własny, unikalny obraz drgań, a patogeny własny, więc zaburzenia w tym obrębie świadczą o nieprawidłowościach. W ten sposób można wykryć nieproszonych lokatorów, czyli pasożyty, grzyby i wirusy, a także różne częste alergie. Biorezonans stosuje się również w celach terapeutycznych w uzależnieniach np. od nikotyny czy alkoholu, a nawet leczeniu boreliozy.

Biorezonans – jak przygotować się do badania?

Badanie biorezonansem jest możliwe tylko przy zastosowaniu specjalnej aparatury. Najpopularniejszą z nich jest maszyna Bicom® Optima, którą posiada wysoką skuteczność działania. Warto udać się do gabinetu biorezonansu, który jest autoryzowany przez producenta tego sprzętu, jak choćby Biorezonans Biomedic z Piotrkowa. Sam zabieg biorezonansu nie jest bolesny, nie wywołuje też skutków ubocznych, więc nie ma się czego obawiać przed pierwszą wizytą.

Badanie przebiega na siedząco, a pacjent dostaje do trzymania metalowe uchwyty, która podłączone są do aparatury. To przez nie przepływa prąd o zmiennych częstotliwościach, wykrywający patogeny. Fale zmieniają swoje natężenie cyklicznie, aby lepiej zobrazować, to, co dzieje się w organizmie. Badanie trwa do dwóch godzin, a terapia odnalezionych chorób i dolegliwości może wymagać kilku kolejnych sesji. Pełna terapia np. odczulanie biorezonansem może zająć nawet kilka miesięcy. 

Do badania biorezonansem nie trzeba się w żaden sposób specjalnie przygotowywać. Warto tylko być zdrowym i nastawionym pozytywnie – gniew oraz opór przed badaniem może zaburzać przebieg badania. Wchodząc do gabinetu biorezonansu koniecznie trzeba wyłączyć smartfona oraz wszelkie inne wyrządzenia elektroniczne. Biorezonansu powinny unikać kobiety w ciąży, chorzy na nowotwory oraz osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca. Poza tym badanie biorezonansem jest dostępne dla każdego i w każdym wieku – również dzieci oraz osoby starsze mogą przejść diagnostykę.