The Wand – urządzenie do bezbolesnego leczenia próchnicy zębów

Materiał partnera
2019-06-07

Choć zawsze wykonują niezwykle potrzebną i bardzo cenną ze zdrowotnego punktu widzenia pracę, stomatolodzy i dentyści postrzegani są raczej negatywnie. Należy oczywiście stanowczo zaznaczyć, że nie chodzi o lekarzy samych w sobie, a o złe skojarzenia związane z bólem, który często towarzyszy leczeniu zębów. Jednakże czy zawsze musi tak być? Co w tym zakresie ma to zaoferowania nowoczesna technologia?

Leczenie próchnicy zębów – metoda klasyczna

Wszyscy ludzie narażeni są na powstanie próchnicy. Odpowiadają za nią bakterie z rodziny L. acidophilius oraz paciorkowe. Rozwój choroby ułatwiają przede wszystkim cukry, które są podstawą metabolizmu bakterii oraz genetycznie odziedziczona podatność zębów na schorzenia. Wiele zależy także od tego, w jaki sposób dba się o zęby. Jeżeli są one regularnie oczyszczane z resztek pokarmowych, to nawet przy korzystnych dla bakterii warunkach, nie dojdzie do rozwoju próchnicy. Standardowe leczenie tej jednostki chorobowej opiera się w głównej mierze na wierceniu oraz borowaniu. Niezwykle twarde wiertła dentystyczne są w stanie usunąć wszelkie jej objawy. Aczkolwiek wiąże się to z pewnymi konsekwencjami. Chodzi tu o możliwość, a w zasadzie pewność, że zabiegowi będzie towarzyszył ból.

Oczywiście można zastosować specjalistyczne środki znieczulające, ale nie należy zapominać o tym, że opcji tej nie mogą skorzystać np. alergicy. Próchnica jest tym łatwiejsza do wyleczenia, im szybciej zaobserwuje się jej objawy, do których należy przebarwienie zęba w okolicy zakażenia. W takiej sytuacji warto jak najszybciej udać do polecanego gabinetu dentystycznego. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Dentica, która od lat zapewnia pacjentom kompleksową pomoc w zakresie stomatologii i ortodoncji. Gabinet słynie przede wszystkim z umiejętności wdrażania nowych technologii. O czym konkretnie mowa?

Leczenie próchnicy zębów – metoda nowoczesna

The Wand to ultranowoczesna aparatura przeznaczona do bezbolesnego leczenia próchnicy. Cechą charakterystyczną takiego urządzenia jest sposób podawania znieczulenia. W przeciwieństwie to metody standardowej, urządzenie The Wand steruje dawką przy pomocy mikroprocesora. Lek zostaje podany w dokładnie takiej ilości, w jakiej potrzeba. Pacjenci nie tylko nie czują bólu, ale podczas przeprowadzania zabiegu nie występuje także niekomfortowe zjawisko rozpierania dziąseł.

Bezbolesne leczenie zębów dzięki urządzeniu The Wand możliwe jest dzięki jego konstrukcji. System składa się z komputera, który swoim wyglądem nieco przypomina konsolę do gier, a także ze specjalnie zaprojektowanej końcówki, przypominającej długopis. To właśnie dzięki tej końcówce możliwe jest bezpieczne i bezbolesne podawanie środka znieczulającego pod stałą kontrolą. Choć dzięki nowoczesnej technologii leczenie zębów nie musi już jednoznacznie kojarzyć się z bólem, nie należy zapominać o regularnym dbaniu o stanu uzębienia, ponieważ podobnie jak w wypadku innych chorób, również w przypadku próchnicy, o wiele lepiej zapobiegać niż leczyć.

Opracowanie artykułu:

DENTICA Centrum Stomatologii i Ortodoncji

NMP 38 A/2, 42-202 Częstochowa śląskie
e-mail
www