Walka z trądzikiem - na jakie zabiegi warto się zdecydować?

Materiał partnera
2019-10-15

Różnego rodzaju wypryski i przebarwienia na twarzy potrafią skutecznie pozbawić pewności siebie zarówno młodzież, jak i dorosłych, którzy się z nimi zmagają. Definitywne pozbycie się ich (lub przynajmniej zniwelowanie) nie należy do najprostszych zadań. Z pomocą mogą jednak przyjść niektóre zabiegi upiększające, oferowane przez profesjonalne gabinety kosmetyczne. Które z nich okażą się największym sprzymierzeńcem w trudnej walce z niedoskonałościami skóry?

Co na uszkodzoną i zmęczoną skórę?

Nieoczywiste rozwiązania czasami okazują się najskuteczniejsze. I tak jest m.in. w przypadku zabiegu z wykorzystaniem kosmetyków ze śluzem ślimaka. Substancje w nim zawarte działają zbawiennie dla uszkodzonego naskórka, szybko i skutecznie go regenerując oraz wygładzając i nawilżając skórę. Decydując się na zabieg Poison Line ze śluzem ślimaka możemy liczyć również na zmniejszenie podrażnień oraz szybkie wchłonięcie zasinień z powierzchni skóry.

Mieszkasz w mieście? Postaw na kurację antysmogową

Jak zapewniają specjalistki z salonu urody Nails&Body, kosmetyczna kuracja antysmogowa to doskonały sposób intensywne nawilżenie skóry zmęczonej i słabo dotlenionej. Zabieg Oxylogic Infusion Line zmniejsza suchość i podrażnienia skóry, nadając jej widocznego blasku i wygładzenia, usprawniając jednocześnie oddychanie komórkowe. Kuracja antysmogowa wykazuje również efekty przeciwrodnikowe oraz blokuje wpływ niekorzystnych czynników środowiskowych na zdrowie skóry.

A może peeling?

Ten rodzaj zabiegów to świetny wybór dla osób, którym zależy nie tylko na redukcji niedoskonałości, lecz także na polepszeniu ogólnej kondycji skóry - poprawieniu jej elastyczności, jędrności, rozjaśnieniu przebarwień oraz ograniczeniu ryzyka nawrotów opryszczki. Wyróżnia się peelingi typowo oczyszczające oraz takie, do których używa się specjalnie skomponowanych składników. Indywidualnie dobrany preparat gwarantuje zadowalające efekty terapeutyczne, m.in. stymulację produkcji elastyny i kolagenu.


Osobną kategorię stanowi peeling kawitacyjny, czyli zabieg wykonywany przy pomocy profesjonalnego urządzenia kosmetycznego. Jest on całkowicie bezbolesny. Głęboko oczyszcza skórę, jednocześnie nawilżając ją poprzez tzw. mikromasaż. Zabieg ten skutecznie usuwa zanieczyszczenia skórne oraz martwe komórki. Poleca się go dla osób ze skórą z tendencją do przetłuszczania, nawracającego trądziku, z rozszerzonymi porami i zaskórnikami - zabieg peelingu kawitacyjnego to doskonały sposób na jej kompleksową regenerację.    

Opracowanie artykułu:

Salon Urody Nails & Body Aneta Zawistowska

Jana Kazimierza 49 U-11, 01-267 Warszawa Wola, mazowieckie
e-mail
www