Pandemia koronawirusa wymusiła na nas zmianę dotychczasowego trybu życia, co niestety wpłynęło negatywnie na wiele jego obszarów. Z powodu ograniczonej aktywności fizycznej i konieczności pracy zdalnej, część z nas zaczęła skarżyć się na problemy ze wzrokiem. Udowodniono, że nadmierna ekspozycja oczu na światło niebieskie powoduje zwyrodnienie plamki żółtej. Mając to na uwadze, warto wybrać się na kompleksowe badanie wzroku. W salonie optycznym Bernadetta Baran w Opocznie można je wykonać szybko i w konkurencyjnej cenie!

Jak często należy badać wzrok?

Każdy, kto w czasie trwania pandemii dużo pracował przy komputerze, a następnie relaksował się, oglądając telewizję lub przeglądając Internet, powinien wybrać się na badanie okulistyczne. Specjaliści rekomendują, by osoba dorosła poddawała się takiej kontroli przynajmniej raz na dwa lata, a najlepiej co rok. Wskazaniami do przeprowadzenia badania u okulisty lub optometrysty są:

  • podrażnienie oczu,
  • uczucie piasku pod powiekami,
  • wrażenie suchości gałki ocznej,
  • niewyraźne widzenie,
  • genetyczne skłonności do występowania wad wzroku.

Salon optyczny Bernadetta Baran oferuje pacjentom komputerowe badanie wzroku. Placówka dysponuje nowoczesnym sprzętem, który umożliwia szybkie wykrycie zmian chorobowych i ich skuteczne leczenie. W doborze odpowiedniej terapii pomaga doświadczony i wykwalifikowany personel.

Jak dbać o wzrok?

Jeśli badanie okulistyczne nie wykaże żadnych nieprawidłowości, warto zastanowić się nad zakupem okularów do pracy przy komputerze. Są one wyposażone w powłokę antyrefleksyjną i powłokę blokującą światło niebieskie, co pozwala chronić wzrok w czasie korzystania z laptopa, smartfona czy tabletu. Kluczową rolę w profilaktyce wad wzroku odgrywa również dobrze zbilansowana dieta i aktywność fizyczna. Pozwólmy oczom swobodnie „pooddychać” na świeżym powietrzu i nacieszyć się zielenią. Dobrze im to zrobi po ciągłym wpatrywaniu się w monitor. W przypadku, gdy optometrysta zdiagnozuje jakąś wadę wzroku, otrzymamy receptę na okulary korekcyjne.

Salon optyczny Bernadetta Baran oferuje bogaty wybór soczewek okularowych i kontaktowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Na uwagę zasługuje także szeroka oferta oprawek damskich, męskich, uniwersalnych i dziecięcych. Każdy pacjent znajdzie wśród nich model, w którym będzie czuł się i wyglądał doskonale. O ochronie oczu nie można zapomnieć również w czasie lata. Promieniowanie ultrafioletowe uszkadza wzrok i przyspiesza starzenie się skóry wokół oczu. Można temu zapobiec, stosując okulary przeciwsłoneczne. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup okularów fotochromowych. Doskonale sprawdzą się one w przypadku osób noszących okulary korekcyjne.