Przeżywasz żałobę po stracie bliskiej osoby? Dowiedziałeś się właśnie, że jesteś poważnie chory i nie możesz sobie z tym poradzić? Borykasz się z uzależnieniem i potrzebujesz pomocy psychoterapeuty? A może chcesz stać się lepszym partnerem, rodzicem, pracownikiem? Psychoterapię indywidualną oraz rodzinną, a także Life i business coaching oferuje palcówka psychoterapeutyczna z Katowic – Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Przestrzeń.

Rozwijaj się

Czujesz, że stoisz w miejscu, podczas kiedy twoi bliscy poszli do przodu? Wydaje ci się, że nie do końca sprawdzasz się w roli rodzica? Chcesz być lepszym pracownikiem? Dzięki coachingowi oferowanemu przez gabinet psychoterapii Przestrzeń możesz to wszystko osiągnąć. Doświadczeni psychoterapeuci zaproszą cię do udziału w kreatywnym procesie, mającym na celu zainspirowanie cię do maksymalizacji posiadanego potencjału. Metoda ta umożliwia identyfikację trudności, przygotowuje do ich pokonania, a ponadto pozwala na skuteczne wytyczenie konkretnych celów w życiu, a następnie ich realizację. Dzięki temu czujesz się bardziej zmotywowany do działania. W konsekwencji twoja satysfakcja z życia zawodowego czy prywatnego podniesie się. Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Przestrzeń oferuje dwa kierunki rozwoju:

  • life coaching, skupiający się na osiągnięciu celów z życia osobistego. Dzięki pomocy psychoterapeuty zrewidujesz swoje plany życiowe, podsumujesz związki, określisz stan zdrowia. Dzięki temu nie tylko odnajdziesz własną drogę w życiu, ale nauczysz się, jak rozwiązywać czekające cię problemy i osiągać wyzwania;

  • business coaching, skierowany do managerów, właścicieli firm oraz przedsiębiorców, a ponadto pracowników wszystkich branż. W tym przypadku konsultacja psychoterapeutyczna umożliwi ci stanie się kompetentnym, świadomym liderem lub podwładnym, umiejącym poradzić sobie z problemami w życiu zawodowym obowiązkami powierzanymi w pracy.

Diagnoza: rak – odzyskaj kontrolę nad swoim życiem

Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Przestrzeń szczególną opieką obejmuje osoby, które stanęły w obliczu choroby nowotworowej. Niezależnie od płci, wieku czy pozycji społecznej każdy pacjent przechodzi trudne chwile po usłyszeniu diagnozy onkologicznej. Czujesz, że w jednej chwili dotychczasowy porządek został zburzony, a ty nie potrafisz odnaleźć się w nowej rzeczywistości? Zmiana trybu życia, skutki uboczne przyjmowanych leków oraz widmo śmierci powodują, że odsuwasz od siebie bliskich? Nie chcesz obarczać ukochanych osób ciężarem swojej choroby? Przede wszystkim musisz sobie uświadomić, że na tym etapie trzeba dbać nie tylko o ciało, ale również o umysł. Psychoonkolog pomoże okiełznać emocje, obawy i lęki tobie, a twoim bliskim – zrozumieć twoje zachowanie. Akceptacja zaistniałej sytuacji jest procesem wymagającym pracy nad sobą i czasu. Dzięki konsultacjom lepiej poradzisz sobie ze stresem, nauczysz się utrzymać pozytywne nastawienie, uwolnisz się od leku towarzyszącemu sytuacji kryzysowej. Szczera rozmowa o tym, co jest trudne, pomoże ci odzyskać równowagę. Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Przestrzeń oferuje zarówno psychoterapię indywidualną, jak i zajęcia w grupach wsparcia.