Różnego rodzaju alkohole są jednymi z najczęściej wręczanych upominków od wielu lat. Niemniej jednak pamiętać należy o tym, iż jak sama nazwa wskazuje, upominek lub prezent mają sprawić osobie obdarowywanej przede wszystkim przyjemność. Butelka alkoholu, bez względu na jego gatunek, to podarunek dość osobisty, dlatego warto wręczać go osobom, których gust dobrze znamy. Co trzeba wziąć pod uwagę, aby prezent okazał się strzałem w dziesiątkę?

Jaki alkohol wybrać na prezent?

Wiele kontrowersji przysparza dyskusja, dotycząca tego, jaki rodzaj alkoholu wybrać na idealny prezent lub upominek. W tym miejscu wyraźnie zaznaczyć trzeba, iż pełna dowolność zdecydowanie się nie sprawdzi. Wiele zależy od tego, kogo i w jakiej sytuacji chcemy obdarować. Jeżeli mowa o zaproszeniu na obiad lub kolację, to najbezpieczniejszym pomysłem jest oczywiście czerwone wino, uznawane za alkohol bardzo szlachetny i przede wszystkim elegancki. W krajach Europy Zachodniej takich jak Francja, czy Hiszpania, stanowi nieodłączny dodatek do każdego większego posiłku. Jeśli zaś chodzi o upominek wyraźnie spersonalizowany, który ma się stać głównym prezentem np. dla solenizanta, to w tym przypadku postawić trzeba na jakość i wyrafinowanie.

Znając gust konkretnej osoby, wybierać można wśród alkoholi takich jak whisky, gin, czy koniak, czyli tych, które w świecie smakoszy uznawane są za produkty najbardziej wyrafinowane. Pojawia się jednak zasadnicze pytanie, dotyczące tego, czy klasyczna biała wódka również nada się jako upominek? Oczywiście, że tak. Aczkolwiek należy wręczać ją osobom, które doskonale znamy. W przeciwnym wypadku upominek taki może zostać zinterpretowany jako zbyt prosty i nieco nachalny. Gdzie zatem najlepiej szukać alkoholi prezentowych?

Alkohole prezentowe – gdzie je znaleźć?

Jeżeli zależy nam na ogromnym wyborze i przede wszystkim najwyższej jakości alkoholu, raczej powinno unikać się sklepów wielkopowierzchniowych, w których oczywiście jakiś alkohol dostaniemy, aczkolwiek nie będzie on odbiegał od tego, co kupić można na co dzień. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty wyraźnie ukierunkowanych na sprzedaż alkoholi sklepów. Mowa to o miejscach takich jak Zagłoba Świat Alkoholi. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej sklep od lat postrzegany jest jako jeden z najlepszych w skali całego regionu.

Wszyscy zainteresowani poza zakupem konkretnej butelki mogą dowiedzieć się o historii danego alkoholu, o jego nutach smakowych oraz o tym, przy jakich okazjach powinno się go spożywać. W tego typu miejscach zetknąć można się nie tylko z najbardziej rozpoznawalnymi markami z całego świata, ale także z mniejszymi producentami. Na specjalną uwagę zasługuje fakt, iż sklep otwarty jest przez 24 godziny.