Nie od dzisiaj wiadomo, że owoce i warzywa dostarczają organizmowi człowieka szeregu niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania witamin i mikroelementów. Ale by spełniły swoją funkcję, muszą być przede wszystkim świeże i najwyższej jakości. Dlatego warto korzystać z dobrych hurtowni warzyw i owoców. Takie produkty swym kontrahentom oferuje Firma Handlowa Jana Czuby. 

Jak ważne w diecie są warzywa i owoce?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu na naszym rynku ogólnie dostępne były w zasadzie tylko krajowe warzywa i owoce. Ich podaż ograniczona była przede wszystkim do okresów zbiorów. Obecnie zarówno sklepy, jak i lokale gastronomiczne przez cały rok posiadają w swojej ofercie zarówno rodzime gatunki warzyw i owoców, jak i egzotyczne produkty pochodzące z odległych części świata. Znacząco wzrosła także świadomość klientów dotycząca wartości odżywczych warzyw i owoców i ich ważnej roli w codziennej diecie. Produkty te wpływają korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego, a ponadto wspomagają pracę układu odpornościowego i spowalniają procesy starzenia się organizmu. Dzięki dużej zawartości przeciwutleniaczy przeciwdziałają rozwojowi chorób nowotworowych i układu krążenia. Spożywanie dużej ilości warzyw i owoców to również przeciwdziałanie otyłości. 

Gdzie zaopatrzyć się w dobrej jakości warzywa i owoce?

Coraz więcej klientów, kupując warzywa i owoce, zwraca szczególną uwagę na ich jakość. Często poszukują w sklepach również świeżych produktów w okresach, kiedy nie są one dostarczane na rynek przez rodzimych producentów. Coraz więcej zwolenników zdobywają sobie nie tylko popularne od lat cytrusy, ale także owoce i warzywa znacznie bardziej egzotyczne. Wiele osób korzystających z restauracji zamiast wysoko przetworzonych produktów wybiera dania bogate w świeże lub gotowane i grillowane warzywa. Dlatego by sprostać coraz większym wymaganiom klientów, zarówno sklepy, jak i lokale gastronomiczne coraz większą wagę przykładają do zaopatrywania się w różnorodne produkty w hurtowniach oferujących doskonałej jakości towar. W Krakowie najwyższej jakości świeże warzywa i owoce dostępne są w hurtowni prowadzonej przez Firmę Handlową Jana Czuby,  zaopatrującej w produkty krajowe i importowane sklepy i lokale gastronomiczne Śląska i Małopolski. Przedsiębiorstwo Jana Czuby to rodzinna firma z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w branży. Nawiązując współpracę z hurtownią, możesz liczyć na terminową dostawę warzyw i owoców o wyjątkowych walorach smakowych od najlepszych producentów krajowych i uznanych europejskich importerów.