Aromatyczne przyprawy i zioła stanowią podstawę do przyrządzenia praktycznie każdej przyprawy. Susze warzywne i zioła można stosować samodzielnie bądź korzystać z gotowych rozwiązań w postaci mieszanek przyprawowych czy posypek do wyrobów mięsnych i innych. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, dlaczego uznani szefowie kuchni zaopatrują się w przyprawy do dań gotowych oraz aromaty do mięs w hurtowni Tompol.

Czy trudno zrobić kiełbasę?

Wydawać by się mogło, że w recepturze kiełbasy nie ma żadnej tajemnicy – ot, rozdrobnione bądź zmielone mięso albo jego podroby umieszcza się w jelicie lub sztucznej osłonce. Okazuje się jednak, że produkcja tego produktu mięsnego była kiedyś prawdziwą sztuką.

Nie wszyscy wiedzą, że aby zostać przyjętym na dwór pański w charakterze kucharza, należało wykazać się umiejętnością przyrządzania aż dwudziestu czterech różnych rodzajów kiełbasy. W przypadku domu szlacheckiego kucharz musiał umieć zrobić ją na jedynie dwanaście sposobów, co jednak również jest imponującym wynikiem.

– informuje ekspert z hurtowni Tompol, zajmującej się między innymi importem przypraw, eksportem ziół, a ponadto sprzedażą różnego rodzaju posypek do mięs, opakowań jednorazowych czy osłonek białkowych fabios.

Sekrety kiełbas

Również dzisiaj w sklepach mięsnych spotkać można przeróżne rodzaje kiełbas, z których każda, swój odmienny i wyrazisty smak zawdzięcza unikatowej mieszance ziół i innych dodatków, takich jak choćby czosnek czy owoce jałowca. Nie bez znaczenia pozostaje także rodzaj mięsa. Wędliniarze wykorzystują w tym celu wieprzowinę, wołowinę, drób, jagnięcinę, a także mięso królicze, a nawet owcze.

Na smak kiełbasy wpływa ponadto sposób jej obróbki. Produkt ten można wędzić w dymie powstałym w wyniku spalania różnego rodzaju drewna, chociażby jabłoni, śliwy, gruszy, olchy, buka. Inną metodą przedłużenia trwałości kiełbasy jest jej suszenie. Ten sposób jest najpopularniejszy w krajach śródziemnomorskich, skąd przywędrowały do Polski słynne, cienkie i długie kabanosy. Osobą grupą kiełbas są surowe, poddawane parzeniu. W ten sposób powstaje na przykład biała kiełbasa – jeden z podstawowych składników barszczu białego.

Uznanym dystrybutorem kompleksowego zaopatrzenia dla sklepów spożywczych, przemysłu mięsnego i gastronomii jest firma Tompol. Przeszło trzydziestoletnie doświadczenie w branży, stale poszerzany asortyment, a także własna baza transportowa umożliwiają rzetelną i terminową obsługę wszystkich klientów. Wysokiej jakości koszyk produktowy, obejmujący między innymi aromatyczne przyprawy do konserw i mięs czy opakowania aluminiowe, skierowany jest do wszystkich, którym zależy na oferowaniu wyrobów spożywczych najwyższej jakości.