Rośnie świadomość społeczeństwa na temat znaczenia owoców i ziół w diecie człowieka. Dlatego coraz więcej osób zaczyna inwestować w soki, ekologiczne herbaty, różnego rodzaju susze i inne artykuły produkowane przez firmy, takie jak PPHU Gama z Dębów Szlacheckich w województwie wielkopolskim. Sprawdź, czym wspomniane przedsiębiorstwo wyróżnia się na tle konkurencji i dlaczego warto mu zaufać. 

Co ma do zaoferowania firma PPHU Gama?

Przedsiębiorstwo PPHU Gama z Dębów Szlacheckich na terenie województwa wielkopolskiego ma bardzo szeroki asortyment. Produkuje między innymi:

  • soki – pozyskiwane metodą tłoczenia, dzięki czemu zachowują więcej witamin i wartości odżywczych niż tradycyjne napoje wyciskane,

  • suszemieszanki owoców, ziół lub warzyw, które pozbawiono wody (w rezultacie można przechowywać je znacznie dłużej niż świeże składniki),

  • koncentraty – powstają w wieloetapowym procesie (owoce lub warzywa są rozdrabniane, tłoczone, pasteryzowane, a następnie filtrowane i odparowywane).

Wspomniane artykuły są wytwarzane na bazie składników, takich jak: jarzębina, aronia, czarny bez, dzika róża, czarna porzeczka, żurawina, wiśnia, mięta, melisa, dziurawiec czy rokitnik. Firma kieruje swoją ofertę głównie do podmiotów z branży gastronomicznej, spożywczej oraz farmaceutycznej, na przykład przedsiębiorstw zajmujących się produkcją leków ziołowych albo olejków z pestek owocowych. 

Dlaczego warto inwestować w produkty od PPHU Gama?

Wszystkie susze, koncentraty, granulaty czy soki powstają ze starannie wyselekcjonowanych komponentów najwyższej jakości, zgodnie z zasadami ekologii oraz ochrony środowiska naturalnego. Przywołane wyroby nie mają w swoim składzie żadnych substancji chemicznych ani nawozów. Spełniają rozporządzenia Rady WE nr 834/2007 i 889/2008. Co więcej, firma PPHU Gama z Dębów Szlacheckich posiada certyfikat zgodności wydany przez  jednostkę certyfikującą EKOGWARANCJA PTRE Sp. z o.o. To właśnie z inicjatywy przedsiębiorstwa w 2011 roku powstała Spółdzielnia Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi BIO-AGRO-MIX.

Grupa utworzona przez PPHU Gama skupia pięć gospodarstw rolnych o łącznej powierzchni 257 ha. Znajdują się one w miejscu, gdzie nie występuje żaden przemysł, co pozwala stworzyć idealne warunki do prowadzenia upraw ekologicznych, bez toksyn ani zanieczyszczeń (niemal w całości leżą na obszarze NATURA 2000).