Prawidłowo zbilansowana dieta obfituje w najwyższej jakości owoce i warzywa, z których przygotowywane są posiłki. Niestety do spożywania ich większej ilości ciężko namówić zarówno dzieci, jak i dorosłych. Tymczasem mają one nieocenione właściwości dla naszego zdrowia. Dlaczego warto umieścić w codziennym jadłospisie warzywa i owoce?

Bogactwo witamin

Owoce i warzywa zawierają mnóstwo witamin i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Szczególnie istotna jest tutaj witamina C, która występuje między innymi w szpinaku, cytrusach, brokułach czy porzeczkach. Kwas askorbinowy odpowiada za utrzymanie odporności na właściwym poziomie. Dzięki temu nasze ciało jest lepiej chronione przed infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi czy grzybicznymi.  Ponadto codzienne spożywanie owoców i warzyw wpływa korzystnie na nasz wygląd. Witaminy A, C i E pełnią funkcje przeciwutleniaczy. Oznacza to, że wspierają nasz organizm w walce ze starzeniem się oraz pomagają w usuwaniu toksyn. Dzięki diecie bogatej w owoce i warzywa nasza skóra jest zdrowa i promienna, paznokcie mocne, a włosy lśniące.

Szczupła sylwetka

Traktowanie warzyw i owoców jako pysznej przekąski nie zaszkodzi naszej sylwetce. Mając do wyboru soczyste jabłko, a wysokokaloryczny batonik- wybierzmy to pierwsze. Warzywa i owoce posiadają dużą ilość błonnika. Pęcznieje on w żołądku na długo dając  uczucie sytości. Dodatkowo błonnik ma pozytywny wpływ na prawidłową pracę jelit- zapobiega zaparciom. Osoby będące na diecie redukcyjnej powinny zamiast owoców częściej wybierać warzywa, ponieważ są one mniej kaloryczne. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z ulubionych darów natury. Warto jednak spożywać mniej tych o największej zawartości cukru takich jak banany czy arbuzy. Zamiast nich można zdecydować się na gruszki, czereśnie lub grejpfruty.

Źródło orzeźwienia

Owoce i warzywa świetnie gaszą pragnienie. Dzieje się tak, ponieważ zawierają w sobie dużo wody i soli mineralnych. Pamiętajmy o tym zwłaszcza w letnie, upalne dni. Zdrowe, wysokiej jakości owoce potrafią uchronić przed odwodnieniem organizmu. Należy szukać ich na targach lub w sprawdzonych hurtowniach takich jak np. Fresh Fruits. Firma działa na terenie województwa łódzkiego , a jej specjalnością są jabłka. Przedsiębiorstwo posiada bardzo szeroką ofertę sprzedażową. Proponowane płody rolne pochodzą od sprawdzonych rolników .Firma zajmuje się także importem owoców, dzięki czemu każdy klient znajdzie w hurtowni to, co lubi najbardziej. A wszystko to w atrakcyjnych cenach.