Zioła mają magiczną moc. Jedne są dobre na trawienie, inne pomogą w zdobyciu rozświetlonej cery i mocnych paznokci. Dbanie o urodę poprzez stosowanie ziołolecznictwa sprawi, że będziesz mogła poszczycić się zdrową skórą i młodym wyglądem przez długi czas. Popularny skrzyp i pokrzywa to nie jedyne rośliny, których stosowanie zaowocuje piękną skórą. Jakie zioła są najlepsze dla cery? W jaki sposób można wprowadzić je do swojej diety?

Najlepsze zioła na zdrową cerę

Witamina C, polifenole oraz kwas cytrynowy i jabłkowy – to składniki eliksiru młodości, czyli herbaty z hibiskusa. Napar z tego kwiatu łagodzi podrażnienia, a także działa przeciwzapalnie. Herbata z hibiskusa jest polecana zwłaszcza dla osób mających problemy z cerą naczynkową. Innym przykładem zdrowej rośliny jest pokrzywa. Zawiera wiele antyoksydantów,  które wpływają na zachowanie młodego wyglądu skóry. Dodatkowo duża ilość krzemionki, zawartej w pokrzywie zapewnia mocne włosy i paznokcie. Podobnym działaniem wykazuje się skrzyp polny, który poza krzemionką zawiera bogactwo potasu, żelaza i manganu, czyli naturalnych przeciwutleniaczy. Kolejną popularną w ziołolecznictwie rośliną jest rumianek. Działa odprężająco, zwłaszcza przy braku snu oraz chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Napar z rumianku jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, borykających się z czerwoną i podrażnioną skórą. Zioła, które dobrze wpływają na wygląd skóry to także szałwia i bratek. Ten pierwszy ma właściwości bakteriobójcze, przez co skutecznie oczyszcza organizm, natomiast bratek jest lekarstwem na trądzik oraz inne stany zapalne skóry.

Jak przyjmować zioła?

Zioła należy stosować regularnie, najlepiej przez dłuższy czas. Najwygodniej wydaje się je przyjmować w formie naparu herbacianego bądź w postaci tabletek, jako suplementy diety.  Zioła w każdym rodzaju można dostać w sklepie zielarsko-medycznym, który posiada bogatą ofertę samych sprawdzonych produktów. Kiedy stosować odpowiednie napary na zdrową i piękną cerę? Zioła odmładzające najlepiej jest wypijać rano, zaraz po przebudzeniu. Dodatkowo różne rośliny można stosować w mieszankach wieloskładnikowych, dzięki czemu poszczególne zioła wzmacniają siłę swojego działania.