Wybór odpowiedniego wyposażenia jest kluczowy dla funkcjonowania każdej restauracji. Wśród niezbędnego sprzętu znajdują się stoły gastronomiczne, które spełniają wiele istotnych funkcji. W niniejszym artykule przedstawimy różne rodzaje stołów gastronomicznych dostępnych w ofercie firmy Belmag PPUH oraz prezentujemy ich charakterystykę. Zapraszamy do lektury.

Rodzaje stołów gastronomicznych

Stoły gastronomiczne występują w różnych wariantach, które można dostosować do potrzeb danej restauracji. Wyróżniamy między innymi stoły spawane, wzmocnione płytą laminowaną, bez półki, z półką czy ze zlewem jednokomorowym. Każdy z tych rodzajów stołów ma swoje unikalne cechy, które decydują o ich zastosowaniu w kuchni.

Stoły spawane i wzmocnione płytą laminowaną

Stoły gastronomiczne spawane charakteryzują się wyjątkową trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki zastosowaniu technologii spawania, konstrukcja stołu jest solidna i stabilna. Wzmocnienie stołu płytą laminowaną dodatkowo zwiększa jego wytrzymałość oraz sprawia, że stół jest łatwy w utrzymaniu czystości. Tego rodzaju stoły doskonale sprawdzą się w kuchniach o dużym natężeniu pracy.

Stoły bez półki i z półką

Stoły bez półki to podstawowy rodzaj stołów gastronomicznych. Ich prostota sprawia, że są uniwersalne i łatwe w montażu. Z kolei stoły z półką oferują dodatkową przestrzeń do przechowywania naczyń, przyborów kuchennych czy produktów spożywczych. Dzięki temu, kuchnia staje się bardziej funkcjonalna i uporządkowana.

Stoły ze zlewem jednokomorowym

Stoły ze zlewem jednokomorowym to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pozwala na oszczędność miejsca w kuchni. Zintegrowany zlew umożliwia szybkie mycie naczyń czy warzyw, co przyspiesza pracę kucharzy. Ponadto, jednokomorowe zlewy są łatwe w utrzymaniu czystości oraz wymagają mniejszej ilości wody niż tradycyjne zlewozmywaki.

Dopasowanie stołu gastronomicznego do potrzeb restauracji

Wybór odpowiedniego stołu gastronomicznego jest kluczowy dla sprawnego funkcjonowania kuchni. Należy uwzględnić wielkość pomieszczenia, liczbę pracowników oraz rodzaj serwowanych potraw. Dobrze dobrany stół pozwoli na efektywną organizację pracy oraz zwiększy komfort kucharzy.

Materiały i konstrukcja stołów gastronomicznych

Stoły gastronomiczne, dostępne w ofercie firmy Belmag PPUH, są zwykle wykonane ze stali nierdzewnej, która jest odporna na korozję, wilgoć oraz wysoką temperaturę. Stal nierdzewna jest również łatwa w utrzymaniu czystości, co jest niezwykle ważne w kuchniach profesjonalnych. Konstrukcja stołów jest przemyślana tak, aby zapewnić stabilność oraz wygodę użytkowania