Mrożone owoce to nie tylko witaminy, ale też dodatki do deserów np.  lodów, galaretek czy bitej śmietany.  Truskawki, maliny, wiśnie czy jagody, są tylko w sezonie letnim, więc o tej porze roku nie moglibyśmy ich jeść, gdyby nie mrożenie. Jeśli polskie zdrowe owoce połączymy z lodami, otrzymamy pyszny deser.  Lody są rarytasem latem.  Kiedy jest gorąco jemy je codziennie w dużych ilościach.  Jesienią i zimą, przygotowujemy z nich desery.  Często zaglądamy do ulubionej kawiarni czy cukierni na ulubione lody z owocami i bitą śmietaną.

Mrożone warzywa.

Mrożone warzywa są dodatkiem do obiadów.  Warzywa są podstawą zup i wielu potraw, ale nie zawsze mamy czas na przygotowanie dania z surowych warzyw i dlatego chętnie sięgamy po warzywa mrożone. Gotowe i pełne witamin stanowią szybki i wartościowy posiłek.  Stanowią niekiedy jedyną możliwość spożycia polskiego bobu czy uwielbianej fasoli szparagowej. Mrożona mieszanka warzywna chińska stanowi podstawę potrawy, szybkie danie zwane chińszczyzną, jest znakomite i bardzo pożywne.

Dania mrożone garmażeryjne

Na obiad nie ma nic prostszego niż dania garmażeryjne mnożone, które są szybkie i bardzo smaczne. Wracając z pracy kupimy to, co lubi nasza rodzina i po 30.  minutach mamy już obiad.  W dodatku, że każdy może zjeść coś innego jak np.

  • Ryby – złote paluszki rybne i paluszki meksykańskie, dukaty rybne, steki rybne burgery rybne, łosoś po francusku,
  • Owoce morza: krewetki koktajlowe, omułki z makaronem, sałatki.
  • Zupy: grzybowa, fasolowa, jesienna, wiosenna, ogórkowa, królewska, grochowa, krem z zielonego groszku, brokułowi-kalafiorowa, flaki.
  • Mączne: pyzy z mięsem, pyzy ziemniaczane, knedle z owocami, kopytka, kluski śląskie, pierogi z mięsem, z serem, owocami, uszka z kapustą i mięsem.
  • Szaszłyk myśliwski, bigos, fasolka po bretońsku.

Hurtownia lodów i mrożonek.

Hurtownia lodów i mrożonek zaopatruje sklepy i punkty gastronomiczne.  Dzięki temu kupimy każdy mrożony produkt dostępny na rynku.  Sklepy najchętniej wybierają dostawców, którzy oferują najszerszy asortyment lodów i mrożonek jak np.  Przedsiębiorstwo Handlowe „Calak Jolanta i Bogusław Grudzień” s. c.  Dystrybutor ma siedzibę w miejscowości Kępa Okrzewska i zaopatruje całe województwo mazowieckie, oferując towar z takich firm jak:

  • lody: Algida, Zielona Budka, Nestle, Grycan, Haagen Dazs,
  • owoce i warzywa mrożone: Hortex, Agram, Oerlemans, Noris, Warmex, Uniefreeze, Run, Rolfoods,
  • ryby oraz inne produkty mrożone: Frosta, Swiss-Pol, Feliks, Irmos, Trans-Mer, dr Oetker, Flak Pol, Aviko, Farm Frites, Mc Cain,
  • syrop Glukozowy: ZPZ Lublin.