Owoce i warzywa mrożone mają wysoką wartość odżywczą. Są doskonałym źródłem witamin i składników mineralnych. Choć wciąż wiele osób nie jest przekonanym do mrożonek, to jednak są one coraz częściej wybierane przez Polaków. Bardzo dobrej jakości produkty mrożone dostępne są w firmie IceQB, która zaopatruje w nie placówki zbiorowego żywienia z terenów województwa dolnośląskiego oraz lubuskiego.

Najważniejsze zalety mrożonek – czemu warto po nie sięgać?

Mrożonki takie jak między innymi owoce i warzywa wybieramy najczęściej późną jesienią i zimą, kiedy na półkach sklepowych jest niewielki wybór tych świeżych. To doskonały sposób, by zatrzymać lato na dłużej. Wysokiej jakości mrożonki oferowane przez firmę IceQB powstają jedynie z bardzo świeżych produktów, dzięki czemu zachowują one wartości odżywcze i witaminy.

Produkty mrożone np. owoce i warzywa są również w doskonałej cenie oraz są zdrowsze i smaczniejsze od tych importowanych. Bardzo często kupują je single, ale także rodziny z dziećmi, ponieważ mrożonki pozwalają na szybkie przygotowanie pysznych posiłków. Dodatkowo warto wiedzieć, że oferta wspomnianej firmy IceQB to nie tylko mrożone owoce i warzywa, ale też ryby mrożone (m.in. dorsz, morszczuk, paluszki rybne), wyroby mączne (pierogi, pyzy, naleśniki i inne) oraz takie produkty jak gołąbki, borowiki czy podgrzybki.

Czy mrożonki są zdrowe?

Niektórzy unikają mrożonych produktów jak ognia, ponieważ uważają, że są one niezdrowe czy szkodliwe. Jak informuje nas ekspert z firmy IceQB:

Mrożonki mają tyle samo wartości odżywczych co świeże owoce i warzywa pod warunkiem, że zostaną odpowiednio przygotowane. Są one zdecydowanie lepszym wyborem zimą niż tabletki witaminowe – dostarczają więcej cennych witamin i innych składników.

Co ważne: mrożonki nie zawierają również szkodliwych konserwantów. Wynika to z tego, że tego typu żywność nie wymaga stosowania specjalnych środków zwiększających jej trwałość. Reasumując – tego typu produkty są w pełni bezpieczne i zdrowe!