Bary, puby czy restauracje coraz częściej posiadają w swojej ofercie piwa rzemieślnicze, które to nazywa się zamiennie kraftowymi. Trunki produkowane z pasji przez małe lokalne browary w wielu aspektach przewyższają piwa koncernowe. Każdy z nich ma oryginalny skład, barwę czy recepturę, co sprawia, że trafiają w gusta nie tylko koneserów złocistego napoju.

Szeroki asortyment

Miłośnicy dobrego alkoholu są już znudzeni powtarzalnym smakiem popularnych piw koncernowych. Odwiedzając rozmaite lokale, poszukują zatem trunków, których czasem próżno szukać na sklepowych półkach. Z tego też powodu przedsiębiorcy powinni zadbać o zróżnicowanie asortymentu i postawić również na piwa regionalne wytwarzane w małym nakładzie przez niezależnych browarników. Dywersyfikacja towaru to ukłon w stronę zarówno miejscowych, jak i przyjezdnych smakoszy. Klienci spoza danego miasta często bowiem pytają o możliwość skosztowania lokalnych piw regionalnych, niedostępnych w innych rejonach kraju. Wzbogacenie asortymentu to zatem korzyści dla obu stron – przedsiębiorców i gości.

Wsparcie regionalnych producentów

Inwestycja w piwa regionalne to duży krok w popularyzację tego rodzaju trunku. Lokale poprzez rozszerzenie swej oferty wspierają piwowarów-pasjonatów, którzy zawsze stawiają jakość produktu na pierwszym miejscu. Małe browary wytwarzają piwa o różnorodnej stylistyce, niejednokrotnie łącząc tradycję z nowoczesnością. Autorskie wariacje dzięki zadbaniu o najmniejsze szczegóły stanowią odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy poszukują czegoś nietuzinkowego. Zaopatrując się w ich wyjątkowe produkty, firmy stwarzają możliwości do dalszego rozwoju piwowarów i w dużym stopniu decydują, czy w przyszłości będą mogli na tyle się rozrosnąć, aby konkurować z popularnymi markami.

Jakość, za którą warto zapłacić

Stosowanie świeżych, naturalnych składników, unikanie polepszaczy oraz długi proces produkcji to główne cechy piw rzemieślniczych wytwarzanych przez regionalne browary, które de facto często prowadzają działalność w domowych warunkach. Powyższe czynniki sprawiają, że cena trunków kraftowych jest wyższa od piw koncernowych. Dla szerokiego grona osób jednak ta kwestia przestaje odgrywać kluczową rolę, gdyż wolą one wydać kilka złotych więcej i cieszyć się oryginalnym smakiem napoju, niż po raz kolejny raczyć się piwem bez wyrazu.

Bary, puby czy restauracje, chcąc zapewnić klientom większy wybór, nie powinny zwlekać  z postawieniem na piwa regionalne. Wystarczy, że skorzystają z rozbudowanej oferty sprawdzonej  hurtowni alkoholi, takiej jak Westtrade. Przedsiębiorstwo te od lat produkuje i dystrybuuje trunki rzemieślnicze, posiadając wiele gatunków piw górnej oraz dolnej fermentacji. Działalność firmy wykracza jednak poza świat wytworów kraftowych, o czym najlepiej się można przekonać, zapoznając się z jej witryną internetową.