Cebula to warzywo, które jest obecne w wielu przepisach kuchni europejskiej. Składnik zup, dań mięsnych czy sałatek, nie tylko wzbogaca smak potraw, ale jest źródłem witamin i substancji odżywczych. Jeżeli chcesz zachować zdrowie i zbilansować swoją dietę, wprowadź ją do swojego codziennego jadłospisu. Sprawdź, co na temat zdrowotnych właściwości cebuli mówi specjalista z Hurtowni MAG.

Skup cebuli – poznaj cudowne właściwości warzyw

Cebula to bogate źródło błonnika pokarmowego, kwercetyny, fitoncydów i wielu składników mineralnych, takich jak siarka, fosfor czy cynk.  Jak wskazuje specjalista z Hurtowni MAG, cebula charakteryzuje się działaniem bakteriobójczym i hamuje rozwój drobnoustrojów, dlatego jest pomocna w walce z infekcjami.

Zawarty w niej błonnik rozpuszczalny i nierozpuszczalny poprawia pracę układu pokarmowego oraz pomaga utrzymać uczucie sytości przez dłuższy czas. W warzywie znajduje się także siarczek diallilu, który stymuluje wydzielanie enzymów zwalczających nowotwory. Nic dziwnego, że Polacy tak chętnie korzystają z dobroczynnych właściwości cebuli i włączają ją zarówno do dań mięsnych, jak i wegetariańskich.

Dobra cebula – jak przechowywać warzywa?

Polska cebula jest wytrzymałym warzywem i nie wymaga szczególnych warunków przechowywania. Aby utrzymać świeżość warzyw, należy je trzymać w przewiewnym miejscu.

Absolutnie odradza się wkładanie do lodówki lub magazynowanie w szczelnie zamkniętych pudełkach. Najbardziej wskazane jest przechowywanie w ciemnym chłodnym miejscu. Cebula przechowywana w suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu spokojnie wytrzyma nawet 4 tygodnie. Warzywa nie powinny być składowane w plastikowych torbach.

– wyjaśnia pracownik Hurtowni MAG. Warto przy tym zaznaczyć, że cebula, która została umyta i pokrojona może być trzymana w lodówce do 10 dni. Aby przedłużyć termin przydatności, rekomenduje się stosowanie zamkniętych pojemników (ewentualnie plastikowych torebek do przechowywania żywności). 

Hurtownia warzyw

Hurtownia MAG to dostawca świeżych warzyw, zarówno polskich, jak i importowanych. W swojej ofercie posiada szeroki wybór produktów, takich jak marchew, pietruszka, seler, buraki, kapusta czy kalafior. Szczególnie popularne są warzywa korzeniowe, w tym cebula żółta i cebula czerwona. Hurtownia MAG dba o najwyższą jakość oferowanych warzyw, dzięki czemu klienci mogą cieszyć się smakiem i wartościami odżywczymi świeżych produktów.